$
משפט

נתניהו בתגובה להמלצות המשטרה: "זה ייגמר בלא כלום ואמשיך להנהיג"

ראש הממשלה התייחס להחלטות המשטרה בנוגע לתיקי 1000 ו-2000, שבהם על פי קביעתה מייחסים לו עבירות שוחד: "לא פחות מ-15 בדיקות וחקירות נפתחו בשנים האחרונות נגדי, גם הפעם הדברים יסתיימו בלא כלום"

ynet 21:0513.02.18

 

 

 

 

בנימין נתניהו במהלך נאומו הערב בנימין נתניהו במהלך נאומו הערב צילום: רויטרס

 

ראש הממשלה הגיב הערב (יום ג') להמלצות המשטרה להעמידו לדין בחשד לעבירות שוחד בתיקים 1000 ו-2000. במעונו בירושלים אמר: "כל חיי עמדה לנגד עיניי מטרה אחת - להבטיח את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל".

 

לדבריו, "היום הזה לא שונה מימים אחרים בשנים האחרונות, כמעט שלא היה יום אחד שלא תקפו אותי, ולא רק אותי - גם את אשתי וילדיי - כדי לפגוע בי. זה כואב לי מאוד.

 

"לא פחות מ-15 בדיקות וחקירות נפתחו בשנים האחרונות נגדי, חלקן עם המלצות משטרה מרעישות בדיוק כמו הערב. כל הניסיונות הללו הסתיימו בלא כלום. מכיוון שאני יודע את האמת, גם הפעם הדברים יסתיימו בלא כלום".

 

נתניהו הדגיש כי הידיעות לפיהן ביצע "מעקבים נגד חוקרי המשטרה, שהפעלתי מישהו בלונדון נגד החוקרים - כמובן שמדובר בטענות הזויות. מה זה אומר על החקירה? על ההמלצות? אם מי שחוקר אתכם אומר שתפרתם לו תיק, איך הוא יכול לתת המלצות אובייקטיביות? לכן זה לא מפתיע בכלל שאלו הן ההמלצות. אני בטוח שהגורמים המשפטים המוסמכים יגלו עד כמה ההמלצות הללו מופרכות".

 

 

 צילום: אלכס קולומויסקי

ראש הממשלה התייחס גם "לטענה שתמורת סיגרים פעלתי לטובתו של מילצ'ן, אך בפועל עשיתי את ההיפך הגמור, פעלתי לסגירת ערוץ 10, שמילצ'ן היה מבעליו. איך אפשר לומר שבעבור סיגרים פעלתי לטובתו של מילצ'ן אם אחד הדברים שעשיתי כשר אוצר היה לשבור את המונפול של מילצ'ן בניגוד מוחלט לאינטרסים של מילצ'ן?"

 

לדבריו, "מה שמכונה 'חוק מילצ'ן' - החוק הזה הועבר על ידי, קודם על ידי משרד הקליטה, טופל על ידי שר האוצר יאיר לפיד, חברו הטוב של מילצ'ן אגב, כדי לעודד השקעות בישראל.

 

"העובדה שנשלאתי על כך רק שאלות ספורות אומרת הרבה. אבל השבתי שמעולם לא פעלתי לטובת מילצ'ן, בעניין הזה ובשום עניין אחר. רק בעניין אחד - הוויזה. איך אפשר לבוא בטענות שבשביל סיגרים פעלתי כדי שתוחזר למילצ'ן הוויזה שנשללה ממנו? ולמה היא נשללה ממנו? כי פירסמו בתקשורת דברים חשובים ביותר שעשה עבור מדינת ישראל. כך פעל שמעון פרס שעזר למילצ'ן כשרצו הלעמיד אותו לדין בארה"ב, בעניינים האלה ממש וכך פעלתי גם אני שהאמריקנים רצו לשלול את הויזה מאותן סיבות בדיוק".

 

הוא הדגיש: "איך אפשר להגיד שפעלתי כך בשביל סיגרים? לא אני ולא פרס העלנו בדעתנו שראש ממשלה צריך להפקיר את מי שעזר למדינת ישראל רק בשביל שהוא חבר שלו.

 

"בנושא השני, איך אפשר לומר שרציתי לפעול לטובתו של נוני מוזס על ידי העברת החוק לסגירת 'ישראל היום', שגם כאן עשיתי בפועל את ההיפך הגמור? הובלתי את ההתנהגדות לחוק, הצבעתי נגד החוק, פיזרתי את הכנסת, סיכנתי את עתידי הפוליטי. ואכן מהסיבה הזו החוק לא עבר.

 

"בניגוד אליי, שרים וחברי כנסת פעלו לטובת מוזס ובשליחותו. הם קידמו את הצעות החוק שלו וקיבלו סיקור מלטף ומחבק בידיעות אחרונות. איך אל הוגשה נגדם שום המלצה? איך ייתכן שדווקא נגדי, מי שהוביל את המלחמה נגד החוק והביא להפלתו, יש המלצות, וכנגד יוזמי החוק שקיבלו את ניסוחו מנוני מוזס, אין שום דבר? עולם הפוך".

 

נתניהו הזכיר את עברו הצבאי בשחרור מטוס סבנה, ואת מאמצי ההסברה שלו בעולם לטובת ישראל. "זה הכוח שפיעם בי כשר האוצר כשהשקעתי ברפורמות מרחיקות לכת שהזניקו את הכלכלה שלנו. זה הכוח שמפם בי כל הזמן כראש ממשלת ישראל, לבנות את המדינה שלנו".

 

 

 

הוא פנה לאזרחי ישראל: "אתם יודעים שאני עושה את הכול כשדבר אחד ויחידי לנגד עיניי – טובת המדינה. לא בשביל סיגרים מחבר, לא בשביל סיקור עיתונאי, לא בשביל שום דבר, רק טובת המדינה. שום דבר לא הסית ושום דבר לא יסית אותי ממלאכת קודש זו. גם לא התקפות נגדי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x