$
משפט

הנאמנים של מטבחי דקור מתבקשים למכור את החברה

כונסת הנכסים הרשמית: “על הנאמנים להתמקד במכירת נכסי החברה תוך צמצום הוצאות ההפעלה עד למינימום הכרחי”

ענת רואה וזוהר שחר לוי 08:0912.02.18
כונסת הנכסים הרשמית, עו"ד סיגל יעקבי, מודאגת מהחובות שחברת מטבחי דקור ממשיכה לצבור, והנחתה את הנאמנים, עורכי הדין מור נרדיה וליזה חדש, להתמקד במכירת החברה: “על הנאמנים להתמקד במכירת נכסי החברה תוך צמצום הוצאות ההפעלה עד למינימום הכרחי”. עמדת הכנ"רית הוגשה לשופטת שרה דברת מבית המשפט המחוזי בבאר שבע. אתמול פרסמו הנאמנים את המכרז לרכישת פעילות החברה ונכסיה. המכרז, שפתוח עד 22 בפברואר, מציע “לקבל הצעות לרכישת כלל מניות החברה או פעילותה, ציודה ומלאיה, כ”עסק חי”. בבקשה להקפאת הליכים צוין שחובות החברה נאמדים ב־104 מיליון שקל.

 

 

 

בתגובת הכנ”רית לדו”ח הראשון שהגישו הנאמנים נכתב כי הנאמנים ביקשו אישור ליטול הלוואה של 2.5 מיליון שקל במעמד הוצאות הקפאה (כלומר שמוחזרת לפני כל תשלום אחר), אלא שתוכנית ההפעלה מצביעה על גירעון שיגיע ל־1.87 מיליון שקל בחודש אפריל. על רקע זאת ציינה הכנ”רית שלא ברור מהי התמורה שתצמח מנטילת ההלוואה.

 

סניף של מטבחי דקור סניף של מטבחי דקור צילום: אתר חברת דקור

 

 

עוד ציינה הכנ”רית כי בשלב זה הנאמנים לא מציעים דבר לנושים, כך שמוקדם מדי להורות לנושים להגיש תביעות חוב. הכנ”רית גם התנגדה לבקשה של הנאמנים לאשר להם להוציא 70 אלף שקל בחודש עבור "הפעלה וליווי ניהול כספי החברה".

 

הנאמנים הגישו תשובה לעמדת הכנ"רית, ובה טענו כי לצורך שימור פעילות החברה בית המשפט התיר להם לבצע הפעלה גירעונית, ובתנאי שהסכום לא יחרוג ממיליון שקל לחודש. לטענתם, הם עשו לילות כימים כדי לגבש תוכנית הפעלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x