$
משפט

פרשת השחיתות בראשל"צ: ארנון גלעדי שוחרר למעצר בית, ביטן זומן לחקירה נוספת

המשנה לראש עיריית ת"א חשוד בקבלת שוחד מיזם הנדל"ן דרור גלזר במספר אירועים, בהם הקמת מעון סטודנטים בת"א ופרויקט בשכונת מונטיפיורי. בהסכמות לשחרורו נקבע עוד כי ייאסר עליו להגיע למשרדי "איגודן" למשך חודש וחצי; ח"כ ביטן זומן לחקירה נוספת ביום ראשון

זוהר שחר לוי 18:4508.02.18
ארנון גלעדי, המשנה לראש עיריית תל אביב, שנעצר בחשד לקבלת שוחד במסגרת תיק 1803 שוחרר היום (ה') למעצר בית של 13 יום. במסגרת ההסכמות בין המשטרה לבין סנגוריו נקבע, כי הוא יורחק מעיריית תל אביב ומוסדותיה למשך 4 חודשים. ח"כ דוד ביטן, החשוד בקבלת שוחד, זומן לחקירה נוספת ביום ראשון בבוקר. בחקירותיו האחרונות שמר ביטן על זכות השתיקה. חקירתו הקודמת הייתה בשבוע שעבר וגם אז לא שיתף פעולה עם החוקרים. השוטרים צפויים להמשיך לעמת את ביטן עם העדויות שנאספו בידיהם, בין היתר של מקורבו משה יוסף שנחשב לאיש הכספים שלו ושל יזם הנדל"ן דרור גלזר. בנוסף, יבדקו החוקרים את הקשר בינו לבין המשנה לראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי והאם היה קשור לכספי השוחד שהועברו אליו כביכול והאם קיבל גם הוא סכומי כסף מכספים אלו.  

 

 

עוד נקבע כי ייאסר על גלעדי להגיע במשך חודש וחצי למשרדי איגודן - איגוד ערים דן לתשתיות איכות הסביבה, שהוא משמש היו"ר שלו. עם זאת, בזמן הזה יהיה רשאי להגיע למשרדי באת כוחו כדי לעיין בניירת הקשורה בניהול השוטף של איגודן ולחתום על מסמכים במסגרת סמכותו כיו"ר. זאת בכפוף לכך שלא מדובר בעניינים הקשורים לחקירה המתנהלת. גלעדי הורחק למשך חודש וחצי גם ממשרדי הוועדה המקומית לתכנון ובניה שומרון.

 

 

ארנון גלעדי בבית המשפט ארנון גלעדי בבית המשפט צילום: יובל חן

 

במסגרת תנאי שחרורו של המשנה לראש העירייה נקבע עוד כי יפקיד ערבויות בגובה 100 אלף שקל, ייאסר עליו לצאת מהארץ למשך 180 ימים והוא לא יוכל ליצור קשר עם מי מהמעורבים בפרשה במשך 4 חודשים.

 

גלעדי נעצר בתחילת השבוע על ידי חוקרי להב 433 במסגרת תיק 1803, פרשת השוחד בה קשור ח"כ דוד ביטן, מקורבו. יחד עמו נעצר הקבלן בני סולמני ופעילת הליכוד והלוביסטית מירב שמולי.

 

החשד בעניינו של גלעדי הוא כי קיבל שוחד מיזם הנדל"ן דרור גלזר במספר אירועים, בהם הקמת מעון סטודנטים בעיר ופרויקט בשכונת מונטיפיורי. כפי שפורסם ב"כלכליסט" כבר בחקירתו הראשונה נחקר המשנה לראש העיר על החשד כי קיבל כספי שוחד מגלזר סביב פרויקט נדל"ני שיזם בשכונת פלורנטין.

 

לפי החשד שעלה בדיון שהתקיים בבית משפט השלום בראשל"צ, במסגרת העברת כספי השוחד לכאורה, תרם גלזר כספים לעמותה אליה קשור גלעדי.

 

"אני סבור", כתב השופט עמית מיכלס בהחלטתו מתחילת השבוע להאריך את מעצרו של גלעדי, "שלאור חומר החקירה שנוסף לתיק, זמן רב לאחר חקירתו הראשונה, יש כדי להוות עילה למעצרו פעם נוספת וזאת על מנת למנוע את שיבוש החקירות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x