$
משפט

פרשת ביטן: בעקבות מעצר הלוביסטית מירב שמולי, הושעה רישיון השדלנות שלה

שמולי, המקורבת לדוד ביטן, חשודה בתיווך למתן שוחד למטרת השבחת קרקעות על ידי היזם דרור גלזר למשנה לראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי. מעצרה הוארך אתמול ב-5 ימים

שחר אילן 15:4105.02.18

הכנסת השעתה את היתר השדלנות של הלוביסטית מירב שמולי מחברת גלעד יחסי ציבור ולובינג. זאת, בעקבות מעצרה של שמולי בפרשת דוד ביטן והחשדות המיוחסים לה, ועד להתבהרות התמונה בעניינה, על כך הודיע היום עו"ד דן מרזוק, עוזר בכיר ליועץ המשפטי לכנסת, למנכ"לית חברת גלעד יעל שילוני.

 

 

 

מעצרה של שמולי, שנחשבת מקורבת לביטן, הוארך אתמול ב-5 ימים. היא חשודה בתיווך למתן שוחד למטרת השבחת קרקעות על ידי יזם הנדל"ן דרור גלזר למשנה לראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי. 

 

מימין: ארנון גלעדי ודוד ביטן מימין: ארנון גלעדי ודוד ביטן

 

במשטרה טוענים כי שמולי היתה קשורה בכספי השוחד שהועברו על ידי יזם הנדל"ן גלזר. אולם סנגורה, עו"ד יעקב מור יוסף, אמר בדיון כי מדובר במי שאינה קשורה בכל קשר, עסקי או חברי, עם יתר המעורבים בפרשה. "שמולי חשודה במסגרת הבקשה להארכת מעצר בתיווך לשוחד וקשירת קשר לביצוע פשע, כאשר שני הדברים האלה לא עולים בקנה אחד לא עם מציאות החיים שלה ובטח ובטח לא למציאות החיים כפי שעולה מסך כל הפרשייה הרחבה הזו", אמר הסנגור.

 

שופט בית משפט השלום בראשון לציון עמית מיכלס הורה על הארכת מעצרה וקבע כי קיים חשד סביר הקושר אותה למיוחס לה. לפי השופט, חלקים מחקירתה של שמולי אינם עולים בקנה אחד עם חומר החקירה שנאסף במסגרת הפרשה.

 

לפי ההחלטה בעניינה, החשד המיוחס לה הוא לביצוע עבירות בשנת 2011. למרות שעברו מאז שבע שנים השופט קבע כי, "לא ניתן להתעלם מסוג המעשים וסוג העבירות המיוחסות לה, עבירות שוחד. כפי שנקבע לא אחת, עבירות שעניינן שחיתות ציבורית הינן 'כסרטן' המקנן בגוף השירות הציבורי. 'סרטן' זה יכול וישהה בגוף מבלי שיתגלה זמן רב, עם זאת, ברגע שהתגלה אותו נגע יש לטפל בו, ללא כל קשר לפרק הזמן שחלף מעת ביצוע העבירה".

 

אתמול פנה מנכ"ל העמותה לדמוקרטיה מתקדמת שבי גטניו לכנסת בבקשה להשעות את שמולי' "לפחות עד סיום חקירותיה". הוא ציין שורת תקדימים של שדלנים שהושעו בשל חקירות ביניהם אורית לרנר.

 

מחברת גלעד נמסר כי ״מירב שמולי החלה עבודתה במשרדנו בשנת 2016. צר לנו על החקירה המתנהלת בימים אלה, אשר קשורה לתקופה שלפני עבודתה במשרדנו, ואין לנו כל קשר או מידע על פרטיה". בחברה אמרו כי "אנו מכבדים את החלטת יו"ר הכנסת להשעות בשלב זה את ההיתר שניתן לה לפעול כשדלנית בכנסת עד להתבהרות התמונה בעניינה ומקווים ומאמינים כי חקירתה תסתיים בהקדם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x