$
רכב

פתרון לפקקים: חברה הולנדית תציג מכונית מעופפת בתערוכת ז'נבה

מדובר במכונית שנוסעת על כביש ויכולה להפוך בלחיצת כפתור למסוק קטן. הדגם שיוצג בתערוכה, "ליברטי", יעלה לא פחות מ-600 אלף דולר

תומר הדר 12:3905.02.18

חברת PAL-V ההולנדית תציג בתערוכה מכונית מעופפת בתערוכת הרכב בז'נבה (2018 Geneva Motor Show) שתתקיים בחודש הבא.

 

מדובר במכונית חוקית לחלוטין לנסיעה בכביש, שמסוגלת להפוך בלחיצת כפתור למסוק קטן.

 

הדגם שיוצג בתערוכת ז'נבה, שנקרא "ליברטי" (חירות) צפוי לעלות לא פחות מ-600 אלף דולר, מחיר יקר משמעותית ממחיריהם של חלק מדגמי פרארי ולמבורגיני באירופה וייוצר במספר מוגבל של 90 יחידות בלבד.

 

 

 

עם תום הייצור עתידה חברת PAL-V להציג גרסה ספורטיבית של הליברטי. הליברטי, שתוצג בתערוכת ז'נבה מצוידת במנוע בנזין המפיק 99 כוחות סוס ומניע את הליברטי התלת גלגלית בכביש במהירות של עד 158 קמ"ש ובמנוע נוסף, המשמש להטסת הליברטי, המפיק 197 כוחות סוס. טווח הנסיעה של הליברטי בכביש הוא כ-500 ק"מ.

 

הבוקר פורסם ב"כלכליסט" כי ענקית התעופה הצרפתית איירבוס מתקדמת לקראת מכונית מעופפת; החברה ביצעה ניסוי טיסה ראשון ל-Vahana, פרויקט כלי הטיס העירוני האוטונומי שלה. המטוס המריא למשך 53 שניות וטס לגובה של חמישה מ', במסגרת שני ניסויים שנערכו השבוע בפנדלטון, אורגון. מדובר באווירון חשמלי שממריא ונוחת אנכית ונשען על שמונה מנועים, אשר מותקנים על כנפיים שנעות על צירן כדי לשנות את כיוון הדחף. הדגם הסופי יוכל לטוס לטווחים של כ-80 ק"מ, מה שיאפשר תעבורה בין-עירונית מהירה. בנוסף, יוכל לסייע בפינוי נפגעים, שליחויות ויישומים צבאיים.

 

 

 

המכונית המעופפת של החברה ההולנדית PAL-V המכונית המעופפת של החברה ההולנדית PAL-V

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x