$
משפט

תיק ביטן: הוארך מעצרו של רענן יוסף ב-4 ימים

החשוד, שהותר לפרסם את שמו, נחקר תחת אזהרה בחשד לשוחד ונעצר במסגרת פרשת השחיתות שבה מעורב ח"כ דוד ביטן. המשטרה חושדת כי יוסף סייע להעברת כספי השוחד למשנה לראש עיריית ת"א

זוהר שחר לוי 13:2605.02.18

בית משפט השלום בראשל"צ היום (ב') האריך ב-4 ימים את מעצרו של רענן יוסף, כבן 70, החשוד בעבירות שוחד בפרשת השחיתות שבה מעורב ח"כ דוד ביטן, המכונה תיק 1803. המשטרה עצרה אותו אתמול וחקרה אותו תחת אזהרה. יש לציין כי רענן יוסף אינו קרוב משפחתו של משה יוסף, שהוגדר כ"איש הכספים" של ביטן, ובעצמו חשוד מרכזי בפרשה.

 

שמו של רענן יוסף נקשר לעדות שאותה מסר יזם הנדל"ן דרור גלזר לחוקרי המשטרה. כן עלה במשטרה החשד כי באחד האירועים בהם שילם שוחד למשנה לראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי, שנעצר אתמול במסגרת הפרשה, סייע יוסף להעברת כספי השוחד ולכאורה תיווך בין גלזר לגלעדי.

 

 

דוד ביטן דוד ביטן צילום: מוטי קמחי

 

אתמול הוארך ב-5 ימים מעצרם של המשנה לראש עיריית תל אביב גלעדי ושל פעילת הליכוד והלוביסטית מירב שמולי. המשטרה טוענת כי גלעדי קיבל כספי שוחד מגלזר בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים בתל אביב ובאשר לשמולי נטען כי היא תיווכה במהלך שנת 2011 לשוחד שהעביר גלזר.

 

שופט בית משפט השלום בראשל"צ, עמית מיכלס, האריך את מעצרם של השניים וקבע כי ישנה תשתית ראייתית לביצוע המעשים המיוחסים להם. חשוד נוסף שנעצר אתמול, הקבלן בני סולמני, שוחרר בהסכמת הצדדים למעצר בית בן 10 ימים. קבלן אחר שעוכב לחקירה שוחרר בתנאים בתחנת המשטרה.

 

החשד הסביר, כך לפי השופט, מבוסס על מספר "מקורות חקירתיים" כאשר חלקם היו מצויים בידי המשטרה כבר בתחילת הפרשה ו"חלקים מהותיים של חומר החקירה נוספו לתיק רק בהמשך.

 

בעניינו של גלעדי ציין השופט כי בתחילת החקירה התמקדה המשטרה בעניינם של חשודים אחרים ובעניינים אחרים וכעת מבקשת היחידה החוקרת להתמקד בעיקר בחלקו של גלעדי בפרשה. "על כל אלו", נכתב עוד, "יש להוסיף את רום תפקידו של גלעדי, את העובדה שעל פי החשד המעשים המיוחסים לו בוצעו בהיחבא, הרחק מעין כל, ואת סוג העבירות, קרי עבירות מרמה, אשר מבססות ומחזקות את החשש מכך ששחרורו יוביל לשיבוש החקירה, בפרט לאחר שיחשפו בפניו חומרי החקירה החדשים, וכיווני החקירה השונים בעניינו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x