$
משפט

פילבר דורש להשיבו לעבודה, בנציבות מתנגדים

מנכ"ל משרד התקשורת החשוד בעבירות מרמה בפרשת בזק פנה לנציבות שירות המדינה בבקשה שלא להאריך את השעייתו שהסתיימה אתמול, אך שם דחו את הבקשה עד שימוע שייערך לו ביום שני

אביב גוטר ותומר גנון 21:4701.02.18

שלמה פילבר מנכ"ל משרד התקשורת המושעה בעקבות החשדות נגדו בפרשת בזק פנה אתמול (ד') לנציבות שירות המדינה ודרש שלא להאריך את השעייתו ולהשיבו לתפקיד. הנציבות הודיעה היום בתגובה שהיא דוחה בשלב זה את בקשתו ותערוך לו שימוע ביום שני הקרוב. בתגובת הנציבות נכתב כי ההשעיה, שהסתיימה רשמית אתמול בחצות, עדיין בתוקף ופילבר אינו רשאי לשוב למשרד. אם הנציבות לא תשתכנע בשימוע לבטל את ההשעיה, פילבר יוכל לפנות לבית הדין לעבודה ולבקש צו מניעה.

 

פילבר חשוד בעבירות מרמה ודיווח. לפי החשד, קידם בתוך משרד התקשורת אינטרסים עסקיים של בזק ושל בעל השליטה בה שאול אלוביץ' על חשבון האינטרס הציבורי. מדובר בעיקר בקידום ההפרדה המבנית בין חברות הקבוצה, שהיתה שווה לבזק חיסכון בתשלומי מס של מאות מיליוני שקלים, ולאלוביץ' באופן ישיר עוד עשרות מילוני שקלים מקופת החברה. פילבר מכחיש את החשדות נגדו. בנובמבר העבירה הרשות את תיק החקירה בעניינו לפרקליטות מחוז ת"א עם המלצה להעמידו לדין.

 

 

 

בסוף אוקטובר האחרון השעתה הנציבות את פילבר מתפקידו בעקבות חקירת הרשות לני"ע בפרשת בזק. תחילה פילבר הורחק מהמשרד מטעם בית המשפט לבקשת הרשות, הרחקה אשר החלה בחודש יולי. לאחר שהרשות לני"ע לא ביקשה להאריך את השעיית פילבר, החליטה נציבות שירות המדינה להשעותו ללא הליך שימוע, דבר אשר הוסכם עליו.

 

 

שלמה פילבר שלמה פילבר צילום: אוראל כהן

 

כעת פילבר ועורכי דינו דרור ארד איילון ויובל נחמני טוענים במכתב שנשלח למ"מ נציב שירות המדינה אודי פראוור כי החקירה הושלמה ולא נמצאו שום ראיות לעבירות של פילבר על טוהר המידות או מניע זר ואין מניעה לחזרתו.

 

לדבריהם, "ככל שיש בדעתך לפעול להשעייתו, הוא מבקש לקבל ידו את פירוט העמדה המצדיקה זאת (קרי, מהי החקירה, מה טיבה, מהן הטענות שמצדיקות לשיטתך השעיה) וכל מסמך הקשור לכך, כולל חוות דעת מטעם היועץ המשפטי לממשלה וכל התכתבות בין אנשי נציבות שירות המדינה לאנשי רשות ני"ע בעניין זה, בין אם המסמכים תומכים ובין אם אינם תומכים בבקשה ההשעיה, וכן את תיקו האישי שבפני הנציבות או משרד התקשורת".

 

 

 

"נציין שבין שלב החשדות והחקירה לשלב סיום החקירה משתנה התמונה. לאחר סיום החקירה יש לבחון את שאלה ההשעיה לא לפי החשד הראשוני אלא לפי הממצאים שנאספו. בעניין זה נחזור ונזכיר שרשות ני"ע הבהירה בבית המשפט שאין חשד שקיבל או הובטח לו שיקבל טובת הנאה פסולה בקשר לפעולתו הנחקרת, ואין טענה שהוא פעל בתפקידו מכוח אינטרס אישי. יתרה מכך, בראיונות שערך יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר עם פרישתו הוא התייחס לעניינו של פילבר ומדבריו עלה בבירור שלא הוכח אפילו שמר פילבר קיבל הוראה פסולה לעשות את אשר עשה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x