$
רכב

האחראי ל"ניסוי הקופים" של פולקסווגן השעה את עצמו

השבוע התגלה כי פולקסווגן, דיימלר וב.מ.וו מימנו ניסויים בהם קופים חיים נחשפו לגזי פליטה של מנועי דיזל. תומס שטג לקח אחריות, הושעה לבקשתו עד תום הבירורים וטוען כי יו"ר הקבוצה לא ידע על הניסוי

תומר הדר 08:5331.01.18

הדי "ניסוי הקופים" של יצרניות הרכב הגרמניות ממשיכים להכות: תומס שטג, האחראי על פעילות הלובינג של קבוצת פולקסווגן העולמית הושעה מתפקידו, לבקשתו, עד תום הבירורים בנושא בקבוצת פולקסווגן.

 

השבוע התגלה ששלוש יצרניות רכב גרמניות: פולקסווגן, דיימלר וב.מ.וו מימנו ניסויים בהם קופים חיים נחשפו לגזי פליטה של מנועי דיזל. לפני מספר ימים ציין מתיאס מולר, יושב ראש הקבוצה שהניסוי שנערך בשנת 2014, בו הוזרם גז פליטה של מכוניות דיזל לתאים בהם שהו עשרה קופים, היה "מבחיל" - ואילו אתמול הודיעה פולקסווגן כי שטג, ראש מערך היחסים החיצוניים של פולקסווגן השעה עצמו מתפקידו עד לבדיקה מלאה של הנסיבות. לפי מולר: "אנו נמצאים כעת בתהליך בדיקה של הנסיבות. מר שטג הודיע כי ייקח אחריות מלאה ואני מכבד את החלטתו".

 

מרטין וינטרקורן, יו"ר פולקסווגן לשעבר. "לא ידע" מרטין וינטרקורן, יו"ר פולקסווגן לשעבר. "לא ידע" צילום: בלומברג

 

על פי פרסומים בגרמניה, מיילים שנשלחו על ידי שטג לארגון שמימן את הניסוי מעידים כי עוד במאי 2013 ידע שטג על הניסויים שנערכו בקופים, במטרה להוכיח שפליטת גזי דיזל אינה מסרטנת. שטג עצמו התראיין לאחרונה ל"בילד" הגרמני והדגיש כי מרטין וינטרקורן, יו"ר פולקסווגן הקודם לא ידע על הניסוי. לפי שטג: "מנקודת מבט עכשווית, הניסוי לא היה צריך להתקיים כלל, גם בתנאים יותר זהירים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x