$
משפט

ראש מטה ישראל ביתנו לשעבר דאוד גודובסקי כופר בכתב האישום: "מדובר באי הבנה מצערת"

גודובסקי המואשם בפרשת הכספים הקואליציוניים בעבירות שוחד, מס וסחיטה באיומים הגיב הבוקר לכתב האישום נגדו וטוען כי כלל לא היה עובד ציבור, לא היה אחראי לכספים הקואליציוניים והעברת הכספים לא הותנתה בהעברת שוחד

זוהר שחר לוי 10:4829.01.18

ראש מטה ישראל ביתנו לשעבר, דאוד גודובסקי, מגיב הבוקר (ב') לכתב האישום שהוגש נגדו במסגרת פרשת ישראל ביתנו, בו נאשמת גם סגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום, וטוען כי לא היה כלל עובד ציבור, לא היה אחראי לכספים הקואליציוניים של המפלגה וכי "העברת הכספים הקואליציוניים לא הותנתה מעולם במתן שוחד".

 

גודובסקי נעצר במסגרת הפרשה ביחד עם מעורבים נוספים עם חשיפתה בדצמבר 2014. הוא נחשב למעורב מרכזי במהלך החקירה וכתב האישום שהוגש נגדו ונגד אחרים באוגוסט האחרון ייחס לו עבירות שוחד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לפשע, הלבנת הון ועבירות מס.

 

במענה לכתב האישום שהגיש בא כוחו, עו"ד מאור ברדיצ'בסקי ממשרד תדמור לוי ושות' ועו"ד לירן זילברמן, הוא כופר במיוחס לו וכופר בכך שקיבל כספי שוחד בתמורה להעברת כספים קואליציוניים. לגרסתו, במסגרת פעילותו הפוליטית פנו אליו גופים שונים בבקשות שונות והוא העביר את הבקשות לגורמים הרלוונטיים.

 

 

דאוד גודובסקי (ארכיון) דאוד גודובסקי (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

תשובתו של גודובסקי לכתב האישום מתייחסת בין השאר לאחת הפרשיות המופיעות בכתב האישום – "פרשת איילים". במסגרת פרשה זו נטען בכתב האישום כי קירשנבאום ושותפיה דרגו להעביר כספים קואליציוניים לעמותת "איילים", העוסקת בפיתוח ההתיישבות בנגב והגלליל ובתמורה ביקשו שהעמותה תפנה כספים לצרכיה האישיים של קירשנבאום.

 

"בתיק זה", כותב סנגורו של גודובסקי, עו"ד ברדיצ'בסקי בתשובתו לבית המשפט, "נמתחו גבולותיה של עבירת השוחד עד אין קץ זאת על פי תזה מרחיקת לכת של המדינה. אם נקבל את עמדת הפרקליטות כלשונה נמצא עצמנו מוקפים באינספור מקרים הכוללים התנהלות חברית/עסקית/פוליטית בין אנשים, הנתפשת לכאורה כשוחד. כך למשל המלצה של עבודה למכר אינה 'שוחד' בדין הישראלי, פרויקט משותף אינו בגדר 'שוחד' בדין הישראלי, קידום עניין ערכי אינו בגדר 'שוחד' בדין הישראלי. ודאי נכונים הדברים מקום בו נושאים אלו לא הותנו מעולם ולא קיים לגביהם כל קשר סיבתי".

 

גודובסקי מוסיף כי הוא כופר בכך שדרש מיו"ר עמותת איילים, מתן דהן, כי כספים קואליציוניים של מפלגת ישראל ביתנו יועברו לעמותה וטוען כי מעולם לא דרש חצי מיליון שקל במזומן לטובת צרכי המפלגה בתמורה לכך. "הראיה לכך שלא הייתה דרישה או התניה מצד הנאשם", הוא כותב, "מגולמת בעובדה הפשוטה שהכספים הקואליציוניים עברו לעמותה במלואם. לכל היותר מדובר באי הבנה מצערת – הנאשם לא ביקש שוחד".

 

לגרסתו של גודובסקי במסגרת תפקידו במפלגה הוא לא היה האיש האמון על הכספים הקואליציוניים במפלגה ומעבר לכך העברת הכספים הקואליציוניים לא הותנתה מעולם במתן שוחד נטען כביכול. "הנאשם", נכתב עוד, "לא קיבל כל טובת הנאה ולא קידם את ענייניו הפרטים". לשיטתו, ישראל ביתנו לא נהגה באופן שונה ממפלגות אחרות והעמדתו לדין "מהווה אכיפה בררנית פסולה שיש בה לבדה להצדיק את ביטול האישום נגדו".

 

עו"ד זילברמן מסר: "למרות הפיתוי הרב ליפול לקלישאות, אומר רק שמרשי כופר בכל האישומים נגדו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x