$
משפט

עדת המפתח מתה ערב המשפט: דנקנר ובכירי אי.די.בי מתנגדים להשמעת ההקלטה שלה

דנקנר והדירקטורים שכיהנו בתקופתו באי.די.בי נתבעים להשיב דיבידנדים אסורים ב-650 מיליון שקל. היום הודיעו לביהמ"ש כי לא יסכימו להשמעת הקלטה של העדה, שמתה בנסיבות טראגיות ערב עדותה

יניב רחימי 14:1424.01.18
הבוקר נפתח יום הדיונים השני בשלב ההוכחות בתביעת הדיבידנדים של אי.די.בי, שבמסגרתה נדרשים הדירקטורים של אי.די.בי אחזקות להשיב 650 מיליון שקל שחולקו כדיבידנד. אחרי שאתמול נחקר מעל דוכן העדים פרופ' ירון זליכה, עד מומחה מטעם התביעה, היום נפתח הדיון בחקירה של איל גבאי, מי שהיה המומחה הכלכלי מטעם בית המשפט בהסדר החוב של אי.די.בי אחזקות.

 

 

 

 

נוחי דנקנר בבית המשפט הבוקר נוחי דנקנר בבית המשפט הבוקר צילום: אוראל כהן

 

 

אתמול נודע על מותה בנסיבות טרגיות של עדת מפתח מטעם התביעה. עו"ד אופיר נאור, שמנהל את התביעה, עדכן הבוקר את השופטת רות רונן שהנתבעים לא הביעו הסכמה לכך שהוא ישמיע את הקלטת החקירה של העדה שהלכה לעולמה. השופטת ביקשה שעו"ד נאור יגיש בקשה בכתב ובית המשפט ייתן החלטה בנושא. לא מן הנמנע שההתנגדות של הנתבעים להשמעת העדות המוקלטת תגיע גם לפתחו של בית המשפט העליון.

 

בפתח החקירה של איל גבאי ציין עו"ד רם כספי שמייצג את נוחי דנקנר ואמו זהבה דנקנר שכיהנה כדירקטורית באי.די.בי: "יש לך עניין אישי בתוצאות המשפט". גבאי אישר את הדברים ולבקשת השופטת הסביר: "נקבע ששכר הטרחה שלנו יקבע גם כאחוז מהתביעות ככל שתהיינה. זה מתחלק בין עורכי הדין ובינינו. זה על עבודה של ארבע שנים".

 

עו"ד כספי ניסה לשאול את גבאי שאלות על חברת מגוריט שבה כיהן כיו"ר במשך תקופה של שנה. אולם השופטת רות רונן מנעה זאת ממנו בטענה שהתיק שלפניה עוסק בחלוקות הדיבידנד של אי.די.בי ולא של מגוריט או של כל חברה אחרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x