$
משפט

קרטל גיזום העצים: 17 מעורבים הורשעו בתיאום מחירים מול חברת החשמל ועיריות

המעורבים הורשעו בעבירות של הסדר כובל בנסיבות מחמירות ובעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. חלקם הורשעו גם בעבירות של הלבנת הון בהיקף מצטבר של כ-15 מיליון שקל

תומר גנון 13:3023.01.18

שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, נאוה בן אור, הרשיעה היום (ג') 17 מעורבים בחבירה לקרטל של גוזמי עצים שתיאם מכרזים מול חברת החשמל ועיריות שונות.

 

המעורבים הורשעו בעבירות של הסדר כובל בנסיבות מחמירות ובעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. חלק מהנאשמים הורשעו גם בעבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד ובעבירות על חוק איסור הלבנת הון בהיקף מצטבר של כ-15 מיליון שקל.

  

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

פרשת קרטל הגיזום נחקרה על ידי צוות משותף לרשות ההגבלים העסקיים וליחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה. ביולי 2013 הוגשו כתבי-אישום נגד יותר מ-40 נאשמים בפרשה, בגין תיאום 18 מכרזים של חברת החשמל ועיריות שונות, בעיקר בשנים 2010-2009. היקפם הכספי המצטבר של המכרזים שתואמו מגיע לעשרות מיליוני שקלים.

 

על פי חומרי החקירה שנחשפו בעבר ב"כלכליסט", החקירה העלתה גם שעובדים בחברת החשמל קיבלו טובות הנאה מהגוזמים כדי לקדם את האינטרסים שלהם, אולם בפרקליטות החליטו לא להגיש כתבי אישום נגד כל המעורבים.

  

עד היום הורשעו 26 נאשמים בפרשה במסגרת הסדרי טיעון. הנאשמים שהורשעו היום הם: ירון בלווא וחברתו ירון בלווא; פרץ קופר, אסא קופר וחברתם ש.ו.ת ורד בר כבישים ופיתוח; ארז מיארה וחברת מוקה גיזום והעתקת עצים; רמי ברזלאי וחברתו מנהרת אשקלון; ניסים ברזלאי; הראל גולסט, יובל רגב וחברת השביל הירוק; רמי עזרא; ניסים קסנטיני, שולמית קסנטיני וחברת קסנטיני ובניו. חברת נאש נאש בע"מ זוכתה. הטיעונים לעונש נקבעו לחודש מרץ.

 

את רשות ההגבלים ייצגו בתיק עורכי הדין אשר גושן, יצחק שפיגלר ואייל פרזון. את הפרקליטות ייצג בתיק עו"ד עמרי קופלר, עו"ד גלעד סוקולובר ועו"ד נועה עזרא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x