$
משפט

יורוקום הגישה לביהמ"ש בקשה להסדר חוב: סיידוף יזרים 400 מיליון שקל

הזרמת הכספים צפויה לאפשר גם הקצאת מימון לטיפול בחברות אחרות בקבוצה שיש להסדיר את חובותיהן: יורוקום אחזקות, יורוקום נדל"ן, יורוקום תעשיות והמכלול התפעולי. יורוקום מבקשת לכנס אסיפת נושים כדי לאשר את ההסדר

זוהר שחר לוי 09:5315.01.18
לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה הבוקר (ב') בקשה לאישור ההסדר שבין יורוקום לאיש העסקים נתי סיידוף ולפיו הוא יזרים סכום של 400 מיליון שקל לטובת רכישת החברה. הזרמת הכספים תהווה את הבסיס להסדר נושים ביורוקום תקשורת. כעת מבקשת החברה לכנס אסיפת נושים כדי לאשר את ההסדר.

 

 

 

לצפייה בבקשה לאישור הסדר שבין יורוקום לאיש העסקים נתי סיידוף - לחץ כאן

 

הזרמת הכספים צפויה לאפשר גם הקצאת מימון לטיפול בחברות אחרות בקבוצה שיש להסדיר את חובותיהן: יורוקום אחזקות, יורוקום נדל"ן, יורוקום תעשיות והמכלול התפעולי.

 

מימין שאול אלוביץ' ונתי סיידוף מימין שאול אלוביץ' ונתי סיידוף צילום: יובל חן, מתוך אתר IAC

 

 

בשבועות האחרונים ניהלה יורוקום מו"מ אינטנסיבי עם סיידוף ונציגיו בנוגע לאפשרות כניסתו להשקעה. בין הצדדים נרקם המתווה הנוכחי שהוגש הבוקר לבית המשפט כשלפי החברה מדובר בהזרמה משמעותית לקופת הנושים שלה ללא צורך בהיתרי שליטה בשלב זה ותוך טיפול ממשי בחוב מזרחי.

 

"המדובר בבקשה אחת המכילה בקרבה מהלך הסדר חובות קונצרני שעניינו הסדר חובותיה של יורוקום תקשורת, שהיא חברת הליבה של הקונצרן", כך נכתב לבית המשפט, "כשלצידו הסדרי חוב של שתי חברות נוספות בקונצרן – החברה האם יורוקום אחזקות והחברה האחות יורוקום נדל"ן – שעסקיהן, חובותיהן ונכסיהן שלובים ושזורים בעסקיה של יורוקום תקשורת בקשר בל ינותק". למעשה, כך מצוין, לא ניתן לגבש הסדר חוב ליורוקום תקשורת ללא הסדרת חובותיהן של חברות אלה.

 

ההסדר מבוסס על הזרמה במזומן של המשקיע סיידוף בסכום כולל של 400 מיליון שקל, שתוזרם כהלוואות. במקביל יונפקו למשקיע אופציות למניות יורוקום תקשורת שמימושן מותנה בהיתרים רגולטורים לפי החוק. סכום של 350-370 מיליון שקל מתוך כספי הלוואת סיידוף יועמדו לטובת קופת ההסדר, כשהחברה תעביר גם היא לקופת הנושים סכום נוסף של 323 מיליון שקל שיהיה מובטח בנכסי החברה.

 

עוד לפי ההסדר שהוצג בפני בית המשפט, המשקיע ירכוש ממלוווי קונסורציום המזרחי חלקי מחובם בסכום של 50 מיליון שקל. "ההסדר המוצע", נכתב עוד לבית המשפט, "מאפשר את הבראתה של יורוקום תקשורת כמו גם של יתר החברות שבהסדר, תוך שהוא נותן פתרון מיטבי לנושים.. ביצועו של ההסדר בהקדם ככל שניתן צפוי לייצב את חברות הקבוצה, לאפשר לה לטפל בצורה מיטבית במבנה הפרמידיאלי שלה כך שמבנה הקבוצה יעמוד בתנאי חוק הריכוזיות".

 

על פי ההסדר, קופת הסדר הנושים של יורוקום תקשורת תורכב מהצטברותם של כמה מקורות ובהם כספי המשקיע בהיקף של 350-370 מיליון שקל, חוב של יורוקום בהיקף של 323 מיליון שקל וכן תמורות מנכסים שימומשו ומרכיב אפסייד שיתקבלו כפונקציה של עליית שווי הנכסים עד לתקרה של 447 מיליון שקל.

 

סיידוף מיוצג על ידי עו"ד אמיר ברטוב, שותף במשרד שמעונוב ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x