$
משפט

המשנה למנכ"ל המשביר 365 תשלם קנס ולא תעמוד לדין על שימוש במידע פנים

עדי בלומנפלד-פנחס הודתה במסגרת הסדר עם הפרקליטות ברכישת מניות גטר תמורת 12 אלף שקל, לאחר שנחשפה למידע לפיו בעל השליטה, סלו מנדלבאום, בוחן הצעת רכש. היא מכרה את המניות שרכשה ברווח של 2,500 שקל; הקנס: 40 אלף שקל

תומר גנון 15:0314.01.18

המשנה למנכ"ל וסמנכ"לית הכספים במשביר 365, עדי בלומנפלד-פנחס, תשלם קנס של 40 אלף שקלים ולא תעמוד לדין על שימוש במידע פנים. כך עולה מהסדר מותנה לסגירת תיק החקירה נגדה, שעליו חתמה בסוף השבוע מול הפרקליטות. זאת לאחר שנערך לה שימוע בטרם הגשת כתב אישום.

 

 

 

במסגרת ההסדר הודתה בלומפלד-פנחס ברכישת מניות גטר גרופ בסכום של 12 אלף שקל, לאחר שנחשפה למידע על הצעת רכש לגטר שבחן בעל השליטה סלו מנדלבאום. את המניות היא מכרה ברווח של 2,500 שקל. הסכום הנמוך שהרוויחה בלומנפלד-פנחס, המיוצגת על ידי עו"ד נוית נגב, היה אחד השיקולים לסגירת התיק בתנאים.

 

המשנה למנכ"ל המשביר 365, עדי בלומנפלד-פנחס המשנה למנכ"ל המשביר 365, עדי בלומנפלד-פנחס צילום: עמית שעל

 

במסגרת הפרשה הגישה לאחרונה הפרקליטות כתב אישום נגד אמיר ברונפלד, אחראי לשעבר על הפיתוח העסקי במשביר 365, על שימוש במידע פנים ועבירת תרמית בני"ע.

  

לפי כתב האישום, בינואר 2015 נודע לברונפלד כי בעל השליטה בגטר, סלו מנדלבאום, בוחן אפשרות לביצוע הצעת רכש. הדבר נודע לברונפלד, כך כתב האישום, לאחר שמנדלבאום פנה למחזיקי מניות עיקריים מן הציבור ובדק איתם באיזה מחיר יהיו מוכנים להיענות להצעת רכש. בין היתר פנה מנדלבאום לרמי שביט, מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון המשביר, שהחזיקה באותה עת במניות גטר גרופ.

 

רמי שביט, בעלי המשביר 365 רמי שביט, בעלי המשביר 365 צילום: מיקי נועם אלון

 

נציין כי שביט נחקר בפרשה והתיק נגדו נסגר מחוסר אשמה.

 

"המידע על כך שבעל השליטה ויו"ר דירקטוריון גטר גרופ בוחן אפשרות לבצע הצעת רכש במניות גטר גרופ היה מידע פנים", נכתב בכתב האישום. "מאחר והיה מידע על התפתחות בחברה, על שינוי במצבה, על התפתחות או שינוי צפויים, או מידע אחר אשר לא היה ידוע לציבור ואשר אילו נודע היה בו כדי לגרום שינוי משמעותי במחיר נייר הערך של החברה".

 

על פי כתב האישום, בסמוך לאחר השיחה בין מנדלבאום לבין שביט, עדכן כאמור שביט את ברונפלד במידע הפנים וביקש ממנו לבחון את המחיר בו המשביר תהיה מוכנה להיענות להצעת הרכש. בסמוך לכך, עודכנה במידע הפנים גם עדי בלומנפלד, ששימשה כאמור כמשנה למנכ"ל המשביר וכסמנכ"לית כספים. ברונפלד ובלומנפלד, כך כתב האישום, "היו מודעים לכך שמידע הפנים התקבל ממנדלבאום, שהיה איש פנים בגטר גרופ".

 

עורכי הדין נוית נגב וערן אלהרר ממשרד שינמן נגב ניב, באי כוחה של  בלומנפלד-פנחס, מסרו: "אנו סבורים כי יש בהסדר כדי להביא לסיום נכון ופרופורציוני של העניין. ברמה האישית, התוצאה הראויה תאפשר לעדי בלומנפלד-פנחס, שהיא מנהלת איכותית ומוכשרת, להמשיך לשאת בתפקידים משמעותיים ולמשק הישראלי להתברך בה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x