$
משפט

התפתחות משמעותית נוספת בפרשת השחיתות בה מעורב ח"כ דוד ביטן

גם בחודש שעבר דווח כי חלה בחקירת הפרשה המנוהלת בלהב 433 התפתחות דרמטית; לאחר מכן מסר אחד הגורמים המרכזיים בפרשה, מקורבו של ביטן ומי שכונה "איש הכספים" שלו, משה יוסף, עדות מפורטת בפני חוקרי המשטרה; במקביל התנהלו מגעים לחתימה על הסכם עד מדינה עם היזם דרור גלזר

זוהר שחר לוי 14:2914.01.18
התפתחות משמעותית נוספת נרשמה בתיק 1803, פרשת השוחד המיוחסת לח"כ דוד ביטן ולאחרים, כך נודע היום (א'). לא ניתן לפרסם פרטים נוספים מעבר לכך.

 

 

 

גם בחודש שעבר דווח כי חלה בחקירת הפרשה המנוהלת בלהב 433 התפתחות דרמטית, כשלאחר מכן מסר אחד הגורמים המרכזיים בפרשה, מקורבו של ביטן ומי שכונה "איש הכספים" שלו, משה יוסף, עדות מפורטת בפני חוקרי המשטרה.

 

דוד ביטן דוד ביטן צילום: מוטי קמחי

 

 

חקירת תיק 1803 החלה בחודש דצמבר האחרון עם מעצרם של ראש עיריית ראשל"צ, דב צור, בכירים נוספים בעירייה וכן קבלנים ואנשי עסקים. במקביל, ח"כ ביטן, שכיהן אז כיו"ר הקואליציה נחקר מספר פעמים תחת אזהרה.

 

החשד המרכזי בפרשה הוא כי ביטן, צור ועובדי ציבור נוספים קיבלו שוחד בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים בראשל"צ ובערים נוספים. יוסף היה בין העצורים המרכזיים .בפרשה כשהחשד לגביו הוא כי שימש כצינור המחבר בין ביטן לבין נותני השוחד לכאורה.

 

מאז נחשפה הפרשה ניסו חוקרי המשטרה, כמו בחקירות דומות, לגייס את מי מהחשודים כעדי מדינה. בין השאר הופעלו לחצים על מקורבו של ביטן, יוסף, להגיע להסדר ובמסגרת זו נחקרו בני משפחתו ונתפס רכוש רב הרשום על שמם. במקביל התנהלו מגעים לחתימה על הסכם עד מדינה עם היזם דרור גלזר, שחשוד במסגרת הפרשה במתן שוחד לביטן בהיקף של רבע מיליון שקל וכן כי ששילם שוחד גם לסגן ראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי, כל זאת לטובת קידום פרויקטים שהוביל. בשבועיים האחרונים גלזר מסר עדות מפורטת בפרשה.

 

דרור גלזר דרור גלזר

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x