$
רכב

חשיפות ראשונות לעתיד המכוניות

תערוכת CES שנפתחת היום בלאס וגאס היא ההזדמנות של יצרניות הרכב לספק הצצה לטכנולוגיות לעתיד. 3 דגמים בולטים שיוצגו בה

תומר הדר 08:2008.01.18

קיה EV Concept

 

קיה, הנמצאת בדרכה לפיתוח רכב חשמלי, וכבר פיתחה גרסה חשמלית לסול, נערכת להצגת EV Concept — מכונית שתיסע על חשמל בלבד, ללא גרסת בנזין. המכונית תצויד במה שקיה מגדירה כ"טכנולוגיות שמעבר לנהיגה אוטונומית”, כלומר תא נוסעים אינטראקטיבי שמסוגל לקרוא את תנועות ידי הנהג ולתרגם אותן לפעולה, למשל שליטה במערכת השמע, וחיבורי 5G לאינטרנט מהיר.

 

קיה EV Concept קיה EV Concept

 

 

יונדאי FCEV

מנועי המימן נדחקו קצת הצדה בשנים האחרונות, לנוכח עליית הפופולריות של רכבים חשמליים. אך כעת, בעקבות הבטחות של ממשלות לפריסת תשתיות מתאימות, יותר ויותר יצרניות נערכות להצגת רכבי מימן, ובהן יונדאי. היצרנית הקוריאנית תחשוף ב־CES רכב כביש־שטח בשם FCEV (Fuel Cell Electric Vehicle). הרכב החדש, שיגיע לייצור בעוד מספר שנים, יצויד במערכת הנעה מבוססת מימן ובאפליקציות סלולאריות המותאמות לאיתור תחנות תדלוק במימן. תא הנוסעים יהיה אינטראקטיבי.

 

 יונדאי FCEV יונדאי FCEV

 

 

ג'יפ רנגלר

מה לג'יפ, יצרנית של רכבי שטח אימתניים, ולתערוכת חידושי אלקטרוניקה? התשובה היא לא מעט. גם לקוחותיה הקשוחים של ג'יפ אוהבים ליהנות בשטח מחידושים טכנולוגיים, ולמעשה זהו פלח שוק המשקיע לא מעט כספים בתחום זה. ג'יפ תציג בתערוכה את רנגלר, כשהוא עמוס בכל החידושים והטכנולוגיות האפשריים לרכישה כבר בחודשים הקרובים. תוצג למשל אפליקציה המאפשרת ללקוחות לבנות רנגלר וירטואלי, ואז לפנות לסוכנות ולבקש ליישם את החידוש הווירטואלי; אפליקציית מוזיקה סלולארית שניתנת לקליטה גם במקומות נידחים; ומצב המאפשר לתוכנת הניווט של רנגלר, המיועדת לנסיעה בשטח, להתריע בפני הנהג על סכנות ונהיגה פרועה.

 

ג'יפ רנגלר ג'יפ רנגלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x