$
רכב

לתשומת לב הנהגים: ממחר - עוד נקודות על עבירות תנועה

המהלך התקבל בעקבות העלייה בתאונות הדרכים, ובעיקר עקב שימוש בטלפונים סלולריים בעת הנהיגה; לראשונה: נקודות לנהגים שייצאו מהרכב ללא אפוד זוהר; העונש על הסטת מבט למסך - ארבע נקודות

תומר הדר 17:1704.01.18

לתשומת לב הנהגים: החל ממחר (ו') יוחמרו העונשים בגין ביצוע מספר עבירות תנועה. ההחמרה נובעת מהעלייה במספר תאונות הדרכים בשנים האחרונות - ובראש ובראשונה כתוצאה מהשימוש הגובר בטלפונים סלולאריים המסיחים את דעת הנהגים. במסגרת ההחמרה נקבעו מספר עבירות תנועה חדשות המופיעות לראשונה ברשימת העבירות, כמו גם העלאת הניקוד בגין עבירות תנועה קיימות.

 

 

 

בין היתר, נהגים שלא ילבשו אפוד זוהר בעודם יוצאים מן הרכב בשעת חירום "יזכו" לשתי נקודות ברישיון הנהיגה, בעוד שעד כה אי לבישת אפוד זוהר היתה עבירה שבגינה לא הוענקו נקודות. נהג שיסיט מבטו למסך הנראה לעין יקבל ארבע נקודות, בעוד שעד עתה הדבר לא נחשב לעבירה. עבירה זו, יש להדגיש, אינה תקפה למערכות ניווט או רדיו אך כן במקרים אחרים - למשל נהג שצפה בסרטון בטלפון הסלולרי או קרא הודעות בעודו נוהג.

 

 

 

אי חבישת קסדה בעת רכיבה על אופנוע, עבירה שלא היתה מוגדרת עד כה כמחייבת נקודות, תחייב את הרוכב בשש נקודות. נהג חדש שייסע ללא מלווה יקבל שמונה נקודות בעוד שעד כה לא קיבל נקודות כלל, כלומר מדובר בעבירה חדשה הנושאת עונש חמור במיוחד. נהגי רכב כבד שישבשו את פעילות מגביל המהירות המותקן ברכב יקבלו גם הם שמונה נקודות, בעוד שעד כה לא קיבלו נקודות כלל על עבירה זו.

 

נהיגה על מדרכה, שעד כה חייבה את הנהג בשתי נקודות, תגרור החל ממחר עונש של ארבע נקודות. כך גם לגבי אי חגירת חגורת בטיחות. דיבור בטלפון סלולרי ללא דיבורית, עבירה חמורה שעד כה חייבה את הנהג בארבע נקודות, תחייב ממחר בשמונה נקודות מלאות. בנוסף, סירוב לבצע בדיקת שכרות וחציית מסילת ברזל שלא כחוק, צמד עבירות שעד כה חייבו את הנהג בשמונה נקודות, יחייבו את הנהג מעתה בלא פחות מעשר נקודות.

 

 

 

יש להזכיר כי הנקודות תקפות החל מיום ביצוע העבירה למשך שנתיים למי שצבר עד 20 נקודות ולמשך 4 שנים למי שצבר 22 נקודות או יותר, ובכל מקרה הנקודות יישארו תקפות כל עוד לא בוצעו אמצעי התיקון שהוטלו - כגון קורס נהיגה מונעת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x