$
משפט

אושר הסדר הפשרה בתביעת מעריב: דסק"ש תפוצה ב-100 מיליון שקל

שופט המחוזי עופר גרוסקופף קבע כי על נושאי המשרה והדירקטורים בדסק"ש שאישרו את רכישת עיתון מעריב "לפצות" את בעלי המניות שהגישו את התביעה הנגזרת, אך אישר את סכום נמוך בהרבה מהסכום המבוקש שעמד על 370 מיליון שקל. מי שישלם בפועל הן חברות הביטוח של נושאי המשרה

משה גורלי 16:5204.01.18

השופט פרופ' עופר גרוסקופף מבית המשפט המחוזי במחוז מרכז אישר היום (ה') את הסדר הפשרה בתביעה הנגזרת שהוגשה נגד נושאי המשרה והדירקטורים בדסק"ש שאישרו את רכישת מעריב שנעשתה ללא בדיקה והביאה לאובדן מיליוני שקלים לחברה. הסדר הפשרה גובש בגישור בפני השופטת (בדימ') הילה גרסטל.

 

בית המשפט אישר את ההסדר לפיו ישלם הביטוח של נושאי המשרה לדסק"ש 100 מיליון שקל. מדובר בהחלטה תקדימית כיוון שההסדר גובש למרות התנגדותם של באי כוחם של התובעים עוה"ד רם דקל ועו"ד רונן עדיני שעוררו את השאלה מי מייצג את החברה אל מול הנתבעים – הם או הנהלת החברה שבזמנו סירבה לתבוע את הדירקטורים וכיום היא סבורה שההסדר הוגן וראוי ותמכה באישורו. לאחר דיון סוער שהתקיים בפני בית המשפט לפני כחודשיים, הודיעו ב"כ התובעים הנגזרים, כי הם אינם מתנגדים לאישור הסכם הפשרה, אף שלדעתם המקצועית ניתן היה להשיג במסגרת הסדר הפשרה סכום גבוה יותר. גם היועץ המשפטי לממשלה הותיר את ההכרעה בעניין לשיקול דעת בית המשפט, הגם שהביע מספר הסתייגויות.

 

בפסק דין מקיף שניתן היום, אישר בית המשפט את הסכם הפשרה, תוך שהוא נותן משקל ניכר לעובדה, שדירקטוריון החברה שאישר את הסכם הפשרה הינו דירקטוריון חדש לאחר שהחברה החליפה שליטה ועברה מידיו של דנקנר לידי אדוארדו אלשטיין, כשאף אחד מחברי הדירקטוריון החדש אינו נמנה על הנתבעים ואינו נגוע בניגוד עניינים כלשהו, ולכן יש לכבד את שיקול הדעת העסקי שלו להתקשר בהסכם פשרה, בפרט בעניין שהוא החלטה עסקית מורכבת. בית המשפט אף נתן משקל לעובדה שהסדר הפשרה הושג במסגרת הליך גישור.

 

 

נוחי דנקנר, בעל השליטה בדסק"ש בעת רכישת מעריב נוחי דנקנר, בעל השליטה בדסק"ש בעת רכישת מעריב צילום: אוראל כהן

 

התביעה הנגזרת הועמדה על סכום של כ-370 מיליון שקל ועל פי הסכם הפשרה, ישולם לחברה סכום כולל של 100 מיליון שקל.

 

את הליך הגישור מטעם הדירקטורים הנתבעים, הובילו עו"ד אהרן מיכאלי ממשרד גולדפרב זליגמן ושות' ועו"ד גיורא ארדינסט ממשרד ארדינסט, בן נתן, טולדנו ושות'.

התובע הנגזר יוצג בידי עו"ד רם דקל ועו"ד רונן עדיני.

 

דסק"ש יוצגה על ידי עו"ד אביתר קנולר.

 

את כלל הנתבעים ייצגו עו"הד רם כספי, צבי אגמון, גיל אוריון, אהרן מיכאלי, גיורא ארדינסט ושרון קלינמן.

 

את הגמול לתובעים ואת שכר טירחת עורכי דינו יקבע בית המשפט לאחר שישמע את טיעוני הצדדים בנושא.

 

התובעים בתביעה הנגזרת הם בעלי המניות בדסק"ש רמי אוסטרובסקי ויניב אוזאנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x