$
משפט

פרסום ראשון

דניה סיבוס וחצי חינם הן החברות ששמן נקשר בפרשת השוחד של דוד ביטן

המשטרה חושדת כי שתי חברות הענק שילמו כספי שוחד לח"כ דוד ביטן. דניה סיבוס: "לא ידוע לנו על חקירה, אם נתושאל נמסור כל מידע". משה יוסף, מקורבו של הח"כ מהליכוד, מסר את עדותו: "שיתף פעולה וענה לכל השאלות"

זוהר שחר לוי ואלי סניור, ynet 20:1602.01.18

"דניה סיבוס" ו"חצי חינם" הן שתי החברות שבמשטרה חושדים כי העבירו כספי שוחד ליו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן.

 

בין היתר, חושדת המשטרה כי כספים הועברו מדניה סיבוס לידיו של "איש הכספים של ביטן" משה יוסף וממנו לביטן עצמו וזאת בתמורה לקידום פרויקטים של החברה. בתוך כך, משה יוסף, שהתייצב הבוקר (יום ג') במשרדי להב 433, סיים למסור את עדותו אחרי כ-10 שעות שבהן מסר את גרסתו, שיתף פעולה עם החוקרים וענה לכל השאלות.

 

מדניה סיבוס נמסר כי "לא ידוע לה על כל חקירה המתנהלת בעניינה" וכי "אם וכאשר תתשואל היא תמסור כל מידע שברשותה בעניין".

 

 

 

במסגרת חקירת השחיתות שבה מעורב ח"כ ביטן, שברובה עוסקת בפרויקטים נדל"ניים, עלו בימים האחרונים חשדות הקשורים לחברת נדל"ן. לפי החשד שעלה במשטרה, החברה נתנה כספי שוחד ליוסף בתמורה לקידום פרויקטים שלה על ידי ביטן. כספי השוחד, כך לפי החשד, הועברו לידי חבר הכנסת. ל"כלכליסט" נודע שבתמורה לכספים שקיבל יוסף הוא הנפיק לחברה הציבורית חשבוניות עבור "ייעוץ נדל"ני". נציגי החברה טרם נחקרו במסגרת הפרשה ונראה כי בימים הקרובים יקראו למסור עדות או אף להיחקר.

 

ח"כ ביטן בדרך לחקירה (ארכיון) ח"כ ביטן בדרך לחקירה (ארכיון) צילום: מוטי קמחי

 

 

מקורבו של ביטן, ומי שנחשב ל"איש הכספים" שלו ולצינור שדרכו הועברו כספי השוחד – משה יוסף מסר משעות הבוקר עדות ארוכה במשרדי להב 433. יוסף, המיוצג על ידי עוה"ד אילן סופר וגלית רוטנברג, ניהל לאחרונה מגעים אינטנסיביים עם המשטרה לחתימה על הסכם עד מדינה או על הסדר טיעון. לפי המידע שהגיע ל"כלכליסט" במסגרת המגעים דובר כי יוסף יודה בעבירות תיווך שוחד ובעבירות מס, יורשע בהן וירצה עונש מאסר של 15 חודשים ובנוסף ישלם קנס חילוט שיכלול גם את חובו לרשויות המס בהיקף של 3.25 מיליון שקל.

 

מחברת דניה סיבוס נמסר כי לא ידוע לה על כל חקירה המתנהלת בעניינה: "אם וכאשר נתושאל נמסור כל מידע".

 

זו לא ההסתבכות הראשונה של דניה סיבוס. ביוני האחרון זימנו הפרקליטות ורשות ההגבלים העסקיים את מנכ"ל החברה רונן גינזבורג ואת החברה עצמה וכן את גבי מגנזי, בעל השליטה בחברת אברות הברוסאית ומגנזי השקעות לשימוע לפני הגשת כתב אישום. זאת, בחשד לתיאום הצעות במכרז תשתיות בישוב שוהם. לגינזבורג מיוחסות עבירות על חוק ההגבלים העסקיים, עבירות של הלבנת הון ועבירות נוספות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x