$
משפט

מעקב כלכליסט

נאמני מגה מבקשים מבית המשפט לאשר מקדמה של 14 מיליון שקל

הנאמנים אודי גינדס, אמיר ברטוב וגבי טרבלסי ביקשו מבית המשפט שכר טרחה של 153 מיליון שקל. בתחילה ביקשו מקדמה של 37 מיליון שקל. כעת, לאחר שכמה מנושי מגה מבקשים לפסוק להם שכר נמוך יותר, הם מבקשים את הסכום המופחת

ענת רואה 08:1802.01.18

שלושת נאמני מגה, עו"ד אודי גינדס, עו"ד אמיר ברטוב ורו"ח גבי טרבלסי, ביקשו משופט בית המשפט המחוזי מרכז אילן שילה לשלם להם 14 מיליון שקל כמקדמת שכר טרחה. זהו סכום המקדמה שכונסת הנכסים הרשמית סיגל יעקבי המליצה לשלם להם.

 

הדרישה הנוכחית נמוכה משמעותית לעומת דרישת המקדמה המקורית שלהם, שעמדה על 37 מיליון שקל, מתוך שכר טרחה סופי של 153 מיליון שקל שדרשו. יעקבי המליצה לשלם לנאמנים שכר טרחה כולל של 28 מיליון שקל.

נושי מגה, בנק הפועלים ונציגי החקלאים הגישו באחרונה בקשה לבית המשפט שבה דרשו לפסוק לנאמנים שכר של 4.5 מיליון שקל בלבד. השופט שילה ממתין להתייחסותה של יעקבי לפני שיחליט על גובה המקדמה של הנאמנים.

 

מימין: גבי טרבלסי, אודי גינדס ואמיר ברטוב. התעלמו מבקשת השופט מימין: גבי טרבלסי, אודי גינדס ואמיר ברטוב. התעלמו מבקשת השופט צילום: עמית שעל

 

הנאמנים דרשו לפני שנה שכר טרחה של 153 מיליון שקל, בטענה שזה הסכום המגיע להם לפי התקנות בנושא. במשרד הכונס הרשמי טענו כי הסכום גבוה מדי וביקשו להפחיתו ל־28 מיליון שקל. מצד שלישי, בנק הפועלים וארגוני החקלאים הציגו באחרונה חישובים עדכניים שמהם עלה כי לנאמנים מגיעים 9 מיליון שקל, אולם יש לפסוק להם חצי מהסכום הזה.

חישוב זה התבסס על כך שהיקף החובות של מגה לנושיה עומד על כ־1.5 מיליארד שקל, כ־200 מיליון שקל מעל הסכום שטענו נאמני מגה. עוד נטען כי בניגוד להצהרות הנאמנים, לא כל תביעות החוב הוכרעו והיקף הערעורים גבוה משמעותית מזה שנמסר.

 

למעשה, מתגובות הבנק והחקלאים עלה כי הנאמנים לא הציגו את תמונת המצב המלאה, וזו נחשפה רק עקב דו"ח שדרש מהם השופט שילה. השופט ביקש מהם להגיש את הדו"ח לאחר שהתגלו סתירות בין נתונים שונים והתגלתה אי־ודאות לגבי כמה קביעות. לטענת הנאמנים, החוב הכולל לנושים יתכנס לבסוף לכ־1.2 מיליארד שקל, בדומה להערכה שהציגו כבר לפני שנה.

 

עוד לטענתם, בנק הפועלים והחקלאים מנסים לנפח את ההתחייבויות, "מתוך כוונה להטביע ולהטעות את בית המשפט בים מידע ונתונים, כדי לסרבל ולעכב את ההכרעה בבקשה לשכר ביניים".

 

במסגרת תגובת החקלאים, הם ביקשו שהנאמנים יעדכנו את המידע לגבי סכומי מזומנים ומועדי תשלומים. השופט שילה הורה לנאמנים להגיב לבקשה, אולם אלה התעלמו מהנושא לחלוטין וכן מטענות נוספות של החקלאים על כספים ששולמו לרבוע כחול, החברה־האם של מגה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x