$
משפט

המשטרה מבקשת להרחיק את דב צור מעיריית ראשל"צ ל-5 חודשים נוספים

מעצר הבית של צור יפוג ביום חמישי. המשטרה: "קיים חשש כי החשוד יפעל לשיבוש פעולות החקירה". צור נעצר בחשד כי קידם פרויקטים נדל"ניים בעיר בתמורה לשוחד, במסגרת הפרשה בה מעורב גם ח"כ ביטן

זוהר שחר לוי 18:0501.01.18
המשטרה מבקשת להאריך את הרחקתו של ראש עיריית ראשון לציון דב צור ממוסדות העירייה ומטיפול בנושאים הקשורים אליה בחמישה חודשים. לדבריה "קיים חשש כי יפעל לשיבוש פעולות החקירה". סנגוריו של צור מתנגדים.

 

צור נעצר בחשד לקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לפשע במסגרת תיק 1803 – פרשת השוחד בעיר בה מעורב ח"כ דוד ביטון.

 

צור נעצר בתחילת חודש דצמבר ביחד עם גורמים נוספים בעירייה כשהחשד המרכזי בעניינו היה כי קידם פרויקטים נדל"ניים בעיר בתמורה לשוחד. לאחר מספר ימי מעצר, שוחרר צור בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית, איסור יצירת קשר עם המעורבים ואיסור על כניסה למוסדות העיר.

היום (ב') מבקשת המשטרה על הארכת תנאי שחרורו שאמורים לפוג ביום חמישי הקרוב. לפי המשטרה, החקירה קודמה על ידה בצורה נמרצת ומשמעותית למרות המעורבים הרבים בפרשה וביצעה פעולות חקירה משמעותיות. "המשטרה", כך לפי מסמך שהגישה לבית משפט השלום בראשל"צ, "ביססה מסקנות המחזקות את החשדות כנגד צור ומעורבים נוספים".

 

דב צור, ראש עיריית ראשון לציון, בהארכת מעצר (ארכיון) דב צור, ראש עיריית ראשון לציון, בהארכת מעצר (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

נציג המשטרה, רפ"ק ערן שפי, הוסיף עוד כי נוכח היקף הפרשה, לא עלה בידי המשטרה להשלים את כל הליכי החקירה וכי "קיים חשש כי החשוד יפעל לשיבוש פעולות החקירה שעל המשטרה לבצע, נוכח העובדה כי הצטברו אצלה ראיות למכביר בנושא זה".

 

עוד מצוין כי גם מעמדו הרם, סמכויותיו ותפקידו של צור מוסיפים לחשש כי אם לא יוארכו תנאי השחרור "הדבר עלול להוביל לשיבוש החקירה המתנהלת ולביצוע עבירות נוספות מול עובדי העירייה וגורמים נוספים בנוגע לנושאי החקירה".

 

לפיכך מבקשת המשטרה להאריך את הרחקתו של צור מהעירייה ולעסוק בטיפול בנושאים הקשורים לה עד לתאריך 14 במאי 2018, כלומר עוד 5 חודשים. בנוסף, לשיטתה, יש להרחיקו גם מהחברה הכלכלית ראשל"צ ולאסור עליו ליצור קשר עם עובדי העירייה ומוסדותיה ועם עובדי החברה הכלכלית.

 

סנגוריו של צור, עוה"ד גיורא אדרת וטל שפירא הודיעו לבית המשפט כי "הוא מתנגד לבקשה להארכת תגנאי השחרור" ודורשים לקיים דיון דחוף בעניין, כבר השבוע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x