שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הח"כים העלו לעצמם את תקציב הנסיעות לחו"ל ל־2017 ב־30%

חשב הכנסת חיים אבידור הסביר שהחריגה נגרמה מכך שמספר המשלחות לחו"ל עלה, ומספר המשתתפים גדל. זאת, משום שבכנסת הקפידו השנה על ייצוג שווה של אופוזיציה וקואליציה במשלחות. מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' הסביר שמדובר במדיניות טיפוח קשרים בינלאומיים

שחר אילן 08:3528.12.17

הוועדה המשותפת לתקציב הכנסת אישרה ביום שני השבוע את הגדלת תקציב הנסיעות של חברי הכנסת ב־2017 בשליש - משלושה מיליון שקל לארבעה מיליון שקל. חשב הכנסת חיים אבידור הסביר בדיון שהצורך בהגדלה נובע מהנוהג החדש של סיעות הכנסת להקפיד על קיזוז חברי כנסת בנסיעות. כלומר, הגדלת המשלחות כדי שיהיה הרכב מאוזן בין קואליציה לאופוזיציה. אלא שמנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' סיפק הסבר אחר לצורך בהגדלת התקציב - מדיניותו של יו"ר הכנסת.

 

בשבוע האחרון של השנה ביקשה הכנסת להעביר 16 מיליון שקל מהרזרבה לסעיפים שונים בתקציב. העברות כאלו נדונות בוועדה המשותפת לתקציב הכנסת, וזו התכנסה לישיבה דחופה ביום שני אחר הצהרים. בפועל הגיע לישיבה רק ח"כ אחד ‑ יו"ר ועדת הכנסת היוצא יואב קיש מהליכוד.

 

אלברט סחרוביץ' מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' מנכ"ל הכנסת צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

מתוך הסכומים שנדונו, רוב הסכום - 15 מיליון שקל, יועד לשיפוץ מבנים ולתכנון של אגף נוסף לכנסת. מהסברי מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' עלה שההעברה נועדה בעיקר כדי לשמור את הכסף לשנה הבאה בה שוקלת הכנסת להציב 40 מבנים ניידים בחצר המשכן בגלל בעיית מקום. קיש סרב בהתחלה לאשר את העברת התקציב בטענה שהמטרות אינן ברורות ואחר כך התרצה.

 

החלק המרכזי בישיבה עסק בהגדלת תקציב נסיעות המשלחות של חברי הכנסת משלושה לארבעה מיליון. חשב הכנסת חיים אבידור אמר שמספר המשלחות עלה, והסביר שמספר המשתתפים גדל כי "יש קיזוזים. חלק מהמשלחות השנה היו משני המחנות. היו שנים שנסעו רק קואליציה או רק אופוזיציה".

 

לא ניתן היה לקבל תשובה לשאלה אם בשנה האחרונה גברה הדרישה לייצוג שווה במשלחות, או שמקפידים על ייצוג שווה כדי שהאופוזיציה לא תקבל יתרון במליאה.

ההסבר הזה גרם למנכ"ל הכנסת סחרוביץ' לקחת מאבידור את זכות הדיבור ולספק הסבר אחר, הרבה יותר ממלכתי גם אם סביר שפחות רלבנטי. לדבריו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שם את נושא הקשרים הבינלאומיים בראש מעייניו והדבר בא לידי ביטוי בהרחבה משמעותית של המשלחות.

 

מי שתקף את שתי ההעברות בחריפות היה נציג אגף התקציבים שטען שהכנסת מעבירה מדי שנה עודפים של מאות מיליוני שקלים שהולכים וגדלים. הכוונה שהיא מעבירה כספים שהיא אינה עושה בהם שימוש משנה לשנה. רוב הכסף מיועד למקרה שהכנסת תפסיד בשתי תביעות גדולות שמתנהלות נגדה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x