שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בית הדין הארצי לעבודה: לבדוק מחדש אם קפה נואר פגע בהתארגנות עובדים

בית הדין הפך את החלטתו של בית הדין האזורי במסגרת הסכסוך בין עובדי המסעדה להנהלתה

רעות ברנע 22:3525.12.17

התקדמות משמעותית לעובדי קפה נואר: בית הדין הארצי לעבודה קיבל היום (שני) את הערעור שהוגש בנושא וקבע כי יש לבחון מחדש אם מסעדת קפה נואר פגעה בהתארגנות של עובדיו.

 

 

הסכסוך בין עובדי המסעדה להנהלה החל לפני כתשעה חודשים כאשר התאגדו עובדי המסעדה – מלצרים, טבחים, מארחים ושוטפי כלים - באמצעות הסתדרות הנוער העובד והלומד. התאגדות העובדים, שבוצעה במטרה להסדיר את התנאים הסוציאליים של כלל העובדים, נחשבה לתקדימית בענף המסעדות ובתי הקפה.

 

הפגנה שקיימו עובדי קפה נואר בתל אביב, לפני חודשיים הפגנה שקיימו עובדי קפה נואר בתל אביב, לפני חודשיים

 

בהמשך הכריזו העובדים על סכסוך עבודה, כאשר הנהלת המסעדה (שבבעלות קבוצת נואר, שבבעלותה גם מסעדת "סבסטיאן" בהרצליה וחלל האירועים "הקומה הרביעית") לא קיבלה את דרישות העובדים וניסתה להציע להם פשרה שמשמעותה קיצוץ בשכרם.

 

לפני חודש קבע בית הדין האזורי לעבודה כי ועד העובדים שהוקם במסעדה אינו יציג וכי בניגוד לטענות העובדים הנהלת המסעדה אינה מתנכלת להם. על החלטה זו ערערה ההסתדרות לבית הדין הארצי שקיבל היום את הערעור.

 

בפסק הדין כתבו השופטים, בין השאר: "לא מצאנו הצדקה לדיון שערך בית הדין האזורי בסוגיית היציגות, במסגרת של הליך למתן סעד זמני". עוד קבעו השופטים כי "מטעמים של מראית פני הצדק, והגם שאין זו דרך המלך, כי יש להענות לבקשת המערערים ולהורות כי בנסיבות המיוחדות של המקרה יועבר בירור התיק העיקרי למותב אחר שיקבע על ידי נשיאת בית הדין האזורי".

 

אורי מתוקי, ראש האגף לאיגוד מקצועי בנוער העובד והלומד, אמר בתגובה לפסק הדין כי "לשמחתנו בית הדין הארצי ביטל את כל ההחלטות שניתנו על ידי שופטת בית הדין האזורי. זה בלי צל של ספק נותן כוחות חדשים לא רק לעובדי קפה נואר, אלא גם לעובדים במקומות אחרים שרוצים גם הם לתבוע את זכויותיהם ומחכים לראות מה יקרה במקרה של קפה נואר".

 

את הסתדרות הנוער העובד והלומד ייצגו עוה"ד ארנה לין, אסנת לונגמן ואייל וייס ממשרד עורכות דין ארנה לין ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x