$
משפט

פרשת ביטן: מגעים בין משה יוסף למדינה על הסדר טיעון במסגרתו יודה בתיווך לשוחד

למרות הלחצים שהופעלו על מי שנחשד כאיש הכספים של ח"כ דוד ביטן להפוך לעד מדינה נראה כי הוא לא יחתום על הסכם כזה. לצד זה מסתמן כי בין יוסף לבין המדינה מתנהלים מגעים על הסדר טיעון במסגרתו הוא יודה במיוחס לו וירצה עונש של שנה וחצי

זוהר שחר לוי 22:0725.12.17

אף שבשבועות האחרונים הופעלו לחצים כבדים על משה יוסף, מי שנחשד במשטרה כ"איש הכספים" של ח"כ דוד ביטן, להפוך לעד מדינה, עתה מסתמן כי הוא לא יחתום על הסכם שכזה. יחד עם זאת בינו לבין המדינה מתנהלים מגעים על הסדר טיעון לפיו הוא יודה במיוחס לו, תיווך לשוחד, וירצה, ככל הנראה, עונש מאסר של שנה וחצי. לצד זאת צפוי יוסף גם לשלם קנס כספי.

 

מאז נעצר יוסף לפני מספר שבועות, עם התפוצצות פרשה 1803, שבה הוא נחשד כמי שהעביר את כספי השוחד מקבלנים ואנשי עסקים לביטן, הפעילו המשטרה ורשות המסים לחץ רב כדי שיחתום על הסכם עד מדינה ויספק מידע מפליל על חבר הכנסת, מקורבו.

 

ב"כלכליסט" נחשף כי בין השאר הקפיאה המדינה 4 נכסים וחשבונות בנק הרשומים על שם הוריו של יוסף. על פי החשד בחקירה אחד הנכסים, נחלה בגודל של 13 דונם ביישוב משמר השבעה, שהזכויות עליה הועברו לידי ההורים במרץ השנה, נקנתה בכספים שיוסף העלים מרשות המסים.

 

משה יוסף ועורכי דינו לפני שבועיים משה יוסף ועורכי דינו לפני שבועיים צילום: מוטי קמחי

 

בנוסף, בניסיון להפעיל עליו לחץ להפוך לעד מדינה, חקרה המשטרה את בני משפחתו – הן את הוריו והן את ילדיו ולשיטת סנגוריו, עוה"ד גיל דחוח וגלית רוטנברג, גם כששהה במעצר שהה בתנאים קשים מיתר החשודים.

 

כעת מתברר כי יוסף מסרב לחתום על הסכם עד מדינה ומוכן להגיע להסדר טיעון ולהודות במיוחס לו אך בלי לשתף פעולה עם הרשויות כעד מטעמן. בשל כך מתנהלים בשלב זה מגעים על הסדר טיעון שיכלול, ככל הנראה, את הודאתו בעבירה של תיווך לשוחד, עונש מאסר קל יחסית לעבירה זו של כשנה וחצי וקנס כספי. המו"מ בין הצדדים עדיין מתנהל כשההסדר טרם גובש סופית וטרם נחתם. אם ייחתם יובא לאישור בית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x