$
משפט

דו"ח שכר הטרחה המעודכן של נאמני מגה הוגש חסוי

הנאמנים החליטו להגיש דו"ח חסוי על דעת עצמם. לטענתם ביקשו לשמור על פרטיות הנושים. בבקשת שכר הטרחה שהגישו לפני שנה טענו תחילה הנאמנים, כי מגיע להם 153 מיליון שקל

ענת רואה 08:0517.12.17

שלושת נאמני מגה, רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אודי גינדס ועו"ד אמיר ברטוב, הגישו לשופט אילן שילה נתונים שדרש כדי לחשב את שכר הטרחה שלהם במסמך חסוי, והדו"ח והנתונים שצורפו לו אינם גלויים לאף אחד מהצדדים בתיק, כולל הנושים. היחידים שקיבלו עותק מהדו"ח החסוי הם כונסת הנכסים הרשמית (הכנ"רית) עו"ד סיגל יעקבי; וכן בנק הפועלים וארגוני החקלאים. 

נאמני מגה רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר בר טוב נאמני מגה רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר בר טוב צילום: דנה קופל, עמית שעל

 

בבקשת שכר הטרחה שהגישו לפני שנה טענו תחילה הנאמנים, כי מגיע להם שכר טרחה של 153 מיליון שקל. אלא שעד מהרה התברר שלטענה זו לא היה קשר לנתוני אמת. בחודשים האחרונים הוסיפו הנאמנים למסור נתונים שונים לשופט, אולם עד כה לא נמסר דו"ח מפורט שממנו ניתן לאמת את טענותיהם ולבחון את דיווחיהם. באף חלק מהחלטתו של השופט שילה הוא לא הורה להגיש את הדו"ח באופן חסוי.

 

ל"כלכליסט" נודע כי לטענת הנאמנים הם הגישו את הדו"ח חסוי כדי לשמור על פרטיות הנושים והעובדים אולם בכל תיק חדלות פרעון נתונים אלו מוגשים לבית המשפט וניתנים לעיונם של נושים. על השאלה האם הוגש בתיק מסמך חסוי, לא התקבלה מדוברות בית המשפט תשובה ברורה. הדו"ח אמור היה להיות מוגש ביום רביעי שעבר ומשלא הוגש "כלכליסט" פנה לכנ"רית בניסיון לברר מה עלה בגורלו. תחילה נמסר רק כי הנושא בבדיקה. רק לאחר שהתברר כי הדו"ח חסוי הסכימה הכנ"רית לאשר כי הוגש לידיה ולבית המשפט "וכנראה לא נסרק בגלל גודלו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x