$
משפט

ניצחון לאבי לן: ביהמ"ש הורה לפייסבוק להשיב את העמוד "סטטוסים מצייצים"

ההחלטה מתקבלת שלוש שנים לאחר שפייסבוק החליטה להסיר את העמוד מהרשת בטענה להפרת תקנון השימוש; לן: "וואו, ניצחנו את פייסבוק!"

אביב גוטר 21:4314.12.17

בית המשפט המחוזי תל אביב הורה לפייסבוק להשיב את העמוד הפופולרי "סטטוסים מצייצים", שלוש שנים לאחר שהחליטה להסיר אותו מהרשת החברתית. מנהל העמוד, אבי לן,  פרסם היום (ה') ציוץ בו כתב "וואו, ניצחנו את פייסבוק!"

 

 

 

עוד קבע שופט בית המשפט רחמים כהן כי העמוד ישוב לפעילות מלאה עד יום ראשון בשעה 18:00, כפי שהיה ערב סגירתו, כלומר עם 700 אלף עוקבים שהיו לו בטרם הוסר. בשעתו היה נחשב "סטטוסים מצייצים" לאחד העמודים הפופולריים בישראל בו ניתן היה למצוא סטטוסים מבדרים, סרטונים, ממים וסיפורים שזכו לחשיפה רבה.

 

 

 

העמוד אותו הקים לן ב-2010 והפעיל אותו יחד עם זוגתו עדי בנטוב הוסר בפתאומיות בינואר 2015 לאחר שנחשף כי הם מכרו סטטוסים לגורמים מסחריים. בפייסבוק טענו אז שמדובר בהפרה של תקנון השימוש של הרשת החברתית ולכן החליטו להסיר אותו. לן ניסה להחיות את העמוד תחת שמות אחרים אולם גם אז נחסם על ידי פייסבוק.

 

לן החליט לתבוע את פייסבוק באמצעות עו"ד גיא אופיר בגין הסרת העמוד ובהחלטה נקבע כי יהיה זכאי לתשלומי הוצאות בסך 75 אלף שקל ושכר טרחה בסך 150 אלף שקל מפייסבוק בתוך 30 יום. עם זאת תביעתו לפיצויים בסך רבע מיליון שקל לא התקבלה משום שמדובר בצו עשה בלבד, כלומר הסעדים הכספיים אותם ביקש לן לא התקבלו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x