שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דעות

להשקיע בעוגני תעסוקה בנגב

לצד משיכת מפעלים לדרום והגדלת היקף התעסוקה, יש לשמור גם על התעשייה הקיימת

אשר גרינבאום 08:5012.12.17

הנגב, פיסת המדבר היפהפייה שכולנו מחוברים אליה, מהווה 60% משטחה של מדינת ישראל. ולמרות זאת, רק 8% מתושבי ישראל מתגוררים בו.

 

לפרטי הוועידה ולהרשמה לחצו כאן

 

נתון בודד זה מגלם, על קצה המזלג, את האתגרים העצומים שעומדים בפני מדינת ישראל בכל הנוגע לנגב. אזור עצום של מדינת ישראל סובל מהגירה שלילית מתמשכת, ותושביו נאלצים להתמודד עם קושי משמעותי במציאת עבודה. בעשור האחרון נסגרו מפעלים רבים בדרום הארץ, והנגב משווע למקומות תעסוקה. בימים אלה פועלת הממשלה למשוך מפעלים לנגב ולהגדיל את היקף התעסוקה באזור, וזהו מאמץ מבורך; במקביל, חשוב לפעול במרץ גם לשמירה על עוגני התעסוקה הקיימים באזור.

 

כיל, כחברה ישראלית עם פעילות גלובלית, נטועה עמוק בנגב כבר יותר מ־50 שנה. אנחנו מאמינים באזור, בתושביו ובפוטנציאל העצום שגלום בהם, ומשקיעים בנגב משאבים משמעותיים - הן בפעילות העסקית, הן בקהילה והן בהון האנושי.

 

 

אזור התעשייה בב"ש (ארכיון) אזור התעשייה בב"ש (ארכיון) צילום: ישראל יוסף

 

שיתופי פעולה עם הקהילה

 

כיל היא העוגן התעסוקתי והכלכלי המרכזי בנגב, ומשקיעה בממוצע כ־470 מיליון דולר בשנה באזור זה. כיל גאה להעסיק כ־27 אלף איש באופן ישיר ועקיף מיישובי הנגב - באר שבע, דימונה, ירוחם, ערד ועוד. מעבר לכך, שכרם של עובדי כיל גבוה בהרבה מהשכר הממוצע בישראל. וכך, כיל אחראית לכ־20% מכלל הפעילות הכלכלית בנגב, מרכישות יומיומיות של עובדי החברה ועד עסקאות ענק.

 

רוב הפעילות הקהילתית הענפה של כיל מתרכזת ביישובי הנגב, בשיתופי פעולה עם הקהילה, האקדמיה והעמותות באזור, פעילות התנדבותית ענפה וביצירת ערך לקהילות באזורים שבתחומן אנו פועלים. הפרויקטים שכיל שותפה בהם משתרעים בין בית החולים סורוקה לסטודנטים בדימונה, בין התיירים בים המלח לתושבים בירוחם, ויוזמות חדשות עולות ויוצרות שינוי כל הזמן.

 

השקעה גבוהה בהגנת הסביבה

 

לצד פעילותה העסקית, כיל מחויבת לקיים תעשייה אחראית תוך שמירה על הסביבה ומשקיעה עשרות מיליוני דולרים בשנה בפרויקטים בנושאי סביבה. בשנת 2016 לבדה השקיעה כיל 76 מיליון דולר בהגנת הסביבה, תוך אימוץ התקנים המתקדמים ביותר לניהול בטיחות, סביבה, איכות וייעול אנרגטי.

 

כיל, כידוע, היא חברה ישראלית עם פעילות גלובלית. מוצריה נוגעים בחיי היומיום של מיליוני תושבים ברחבי העולם — ממעכבי הבעירה בטלפון הנייד ובמחשבים, דרך תוספי בריאות ועד חקלאות יצירתית במדינות רבות בעולם. מאות פטנטים ופיתוחים חדשניים הפכו אותה למובילה בתחומה בתעשיות רבות.

 

אבל למרות עסקיה חובקי העולם, לבה של כיל נמצא תמיד בנגב — עם העובדים, התושבים, הקהילות והסביבה. אנחנו מחויבים לצמיחתו ופריחתו של האזור ותושביו, ומשוכנעים כי השקעה בתעשייה בנגב היא הנכונה ביותר למדינת ישראל ולכולנו.

 

הכותב הוא מ"מ מנכ"ל כיל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x