$
משפט

הסתיימה חקירתו השלישית של יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן במשרדי להב 433

חקירתו היום נמשכה כ-9 שעות. במהלך חקירתו הוא נשאל על קשריו עם המעורבים השונים בפרשהביטן נחקר במסגרת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון והוא חשוד בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים

זוהר שחר לוי 18:1410.12.17

הסתיימה חקירתו השלישית של ח"כ ויו"ר הקואליציה דוד ביטן, שנמשכה כ-9 שעות במשרדי להב 433. ביטן נחקר במסגרת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון והוא חשוד בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

ביטן נחקר ביום רביעי האחרון במשך 12 שעות בפעם השנייה. במהלך חקירתו הוא נשאל על קשריו עם המעורבים השונים בפרשה, כפי שהם עומדים בפני החוקרים בשלב הזה. בידי החוקרים ראיות חזקות ובין השאר תיעוד הקלטות, חשבוניות והמחאות שלשיטתם מחזקים את החשדות נגד ביטן לפיהם לקח שוחד עבור קידום פרויקטים שונים הן בראשל"צ והן במקומות אחרים בארץ – כמו תל אביב.

 

 

 

"הפרשה היא פרשה מורכבת מבחינה חקירתית", אמר בשבוע שעבר שופט בית משפט השלום בראשון לציון במהלך הארכת מעצרו של קבלן שנקשר לפרשה. "החקירה מתנהלת באופן חריג כאשר חשוד מרכזי בפרשה איננו עצור וישנם מעורבים רבים נוספים שטרם מסרו גרסה בפרשה".

 

דוד ביטן דוד ביטן צילום: עמית שעל

 

 

אולם לחיזוק טענות החוקרים, במהלך החיפושים אצל איש העסקים וחברו הקרוב של ביטן, משה ישראל, מצאה המשטרה כמה וכמה צ'קים שאותו קבלן העביר לו. כספים שהמשטרה טוענת כי היו כספי שוחד. לגרסתו, סיפר ישראל כי מדובר בכספים שקיבל עבור ייעוץ, דבר שלא הניח את דעת החוקרים.

 

בשלב הזה חושדת המשטרה כי חברו של ביטן, ישראל, היה "ציר מרכזי" במסלול השוחד וכי הוא קיבל כספים והעביר אותם לאנשי ציבור בראשון לציון ובתל אביב.בדיון שהתקיים בעניינו של הקבלן, ציין נציג המשטרה, רפ"ק ערן שפי, כי החקירה בעניינו לא מתמקדת רק באותו פרויקט בפלורנטין אלא בפרויקטים נוספים אליהם הוא קשור. "המעורבות שלו רחבה יותר ממה שסיפר בחקירתו... אנו לא טוענים שהוא היה מתווך לשוחד, אנו טוענים שהוא משחד. הכסף לא נעצר אצל 'הפרויקטור' (הכוונה לישראל, זש"ל)".

  

בשלב הזה, נראה כי השחיתות סביב מתחם האלף, מתחם נדל"ני מבוקש במערבה של העיר ראשל"צ, היא מהחמורות והמרכזיות בתיק החקירה. רק עבור המתחם הזה קיבל ביטן, לפי החשד, שוחד של כ-2 מיליון שקל, אותו קיבל בסיוע של חברו, ישראל. כעת ינסו לבדוק האם מדובר בכספים שנמצאו בחשבון הבנק של אשתו של ביטן, חגית, שנעצרה ושוחררה השבוע למעצר בית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x