$
משפט

פרשת השחיתות בראשל"צ: הוארך ב-5 ימים מעצרו של ראש העירייה דב צור

עם שחרורו יישלח צור למעצר בית של 10 ימים ויורחק למשך 30 ימים מהעירייה. סנגוריו: "הוא דוחה בתוקף את החשדות המיוחסים לו"; הבוקר עצרה המשטרה עוד 2 עצורים בפרשת השחיתות: מקורב לשר התחבורה ישראל כץ ועובד בעיריית ראשל"צ"

זוהר שחר לוי 11:3007.12.17

בית משפט השלום בראשון לציון האריך לפני שעה קלה (ה') ב-5 ימים נוספים את מעצרו של ראש העירייה דב צור. עם שחרורו יישלח צור למעצר בית של 10 ימים ויורחק למשך 30 ימים מהעירייה. צור נעצר בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים במסגרת פרשת השחיתות בעיריית ראשל"צ.

 

עורכי הדין של צור, גיורא אדרת, טל שפירא ואריאל כפרי, מסרו כי "ראש העירייה שב ודוחה בתוקף את החשדות המיוחסים לו. עם זאת, על מנת לאפשר למשטרה לסיים את החקירה, הוסכם על הארכת מעצר קצרה ובסיומה, ביום שני הקרוב, ישוחרר דב צור לביתו".

 

בית המשפט גם האריך ב-5 ימים נוספים את מעצרם של סגן ראש העירייה יוסי חממי ועובד העירייה אייל מושייב. במקביל שוחררו למעצר בית של 9 ימים נהגו של ח"כ דוד ביטן, שאול הכנעני, איש העסקים המקורב לחבר הכנסת, ששון שפי, ושניים ממשפחת ג'רושי - עדנאן וחוסאם.

 

הבוקר עצרה המשטרה 2 חשודים נוספים במסגרת תיק 1803 - מקורב לשר התחבורה ישראל כץ ועובד מעיריית ראשל"צ.

 

ח"כ ויו"ר הקואליציה דוד ביטן נחקר אתמול במשך 12 שעות בפעם השנייה במשרדי להב 433. במקביל עצרה המשטרה שני חשודים נוספים במעורבות בפרשה המכונה תיק 1803, בהם ראש מועצה מכהן, הנחשב לאיש ליכוד ותיק. החשוד השני הוא יזם נדל"ן.

 

ביטן נשאל על קשריו עם המעורבים השונים בפרשה, כפי שהם עומדים בפני החוקרים בשלב הזה. בידי החוקרים ראיות חזקות ובין השאר תיעוד הקלטות, חשבוניות והמחאות שלשיטתם מחזקים את החשדות נגד ביטן לפיהם לקח שוחד עבור קידום פרויקטים שונים הן בראשל"צ והן במקומות אחרים בארץ – כמו תל אביב.

 

"הפרשה היא פרשה מורכבת מבחינה חקירתית", אמר אתמול שופט בית משפט השלום בראשון לציון במהלך הארכת מעצרו של קבלן ששמו עדיין אסור בפרסום. "החקירה מתנהלת באופן חריג כאשר חשוד מרכזי בפרשה איננו עצור וישנם מעורבים רבים נוספים שטרם מסרו גרסה בפרשה".

 

דב צור בביהמ"ש בתחילת השבוע דב צור בביהמ"ש בתחילת השבוע צילום: אוראל כהן

 

מדובר בקבלן, איש נדל"ן, שעל שמו עדיין קיים צו איסור פרסום, המעורב בחשד לשוחד בפרויקט בשכונת פלורנטין בתל אביב, כפי שפורסם השבוע ב"כלכליסט". על פי החשד במשטרה הקבלן שילם שוחד למשנה לראש העיר תל אביב, ארנון גלעדי ויתכן שהכספים הועברו רובם או חלקם לביטן. גלעדי, באמצעות בא כוחו עו"ד אריה שרעבי, מכחיש את הטענות הללו.

 

אולם לחיזוק טענות החוקרים, במהלך החיפושים אצל איש העסקים וחברו הקרוב של ביטן, משה ישראל, מצאה המשטרה כמה וכמה צ'קים שאותו קבלן העביר לו. כספים שהמשטרה טוענת כי היו כספי שוחד. לגרסתו, סיפר ישראל כי מדובר בכספים שקיבל עבור ייעוץ, דבר שלא הניח את דעת החוקרים.

 

בשלב הזה חושדת המשטרה כי חברו של ביטן, ישראל, היה "ציר מרכזי" במסלול השוחד וכי הוא קיבל כספים והעביר אותם לאנשי ציבור בראשון לציון ובתל אביב.בדיון שהתקיים היום בעניינו של הקבלן, ציין נציג המשטרה, רפ"ק ערן שפי, כי החקירה בעניינו לא מתמקדת רק באותו פרויקט בפלורנטין אלא בפרויקטים נוספים אליהם הוא קשור. "המעורבות שלו רחבה יותר ממה שסיפר בחקירתו... אנו לא טוענים שהוא היה מתווך לשוחד, אנו טוענים שהוא משחד. הכסף לא נעצר אצל 'הפרויקטור' (הכוונה לישראל, זש"ל)".

 

דוד ביטן בתום חקירתו השנייה אתמול דוד ביטן בתום חקירתו השנייה אתמול צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x