$
משפט

נסגר תיק ההטרדה המינית נגד מני נפתלי

פרקליט המדינה הורה לסגור את תיק החקירה נגד אב הבית לשעבר בבית ראש הממשלה מחוסר ראיות מספיקות. נפתלי: "אערער כדי שהתיק ייסגר מחוסר אשמה"

טובה צימוקי, ynet 18:5206.12.17

פרקליט המדינה, שי ניצן, החליט הערב (יום ד') לסגור מחוסר ראיות מספיקות את תיק החקירה נגד מני נפתלי על הטרדה מינית. מלשכתו של ניצן נמסר כי הוחלט לסגור את התיק לאחר בחינת חומר הראיות ומכלול הנסיבות הרלוונטיות בתיק. נפתלי הגיב לדברים בטוויטר ואמר כי יערער כדי "שהתיק השקרי ייסגר מחוסר אשמה".

 

התלונה נגד נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, הוגשה במאי 2015, על ידי עובדת בעבר המקום שטענה כי נפתלי הטריד אותה בכמה הזדמנויות שונות בשנים 2012-2011, אז עבדו השניים יחד. נפתלי הכחיש את הדברים.

 

המשטרה חקרה את התלונה וכן חקרה חשד לשיבוש הליכי חקירה על ידי החשוד ואשתו שעלה במהלך החקירה, שבתומה הוחלט להעביר התיק לפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי). הפרקליטות בחנה את התיק, ואף בוצעו בו השלמות חקירה כמה פעמים. 

מני נפתלי (ארכיון) מני נפתלי (ארכיון) צילום: יובל חן

 

בסופו של דבר קבע פרקליט המדינה בהחלטתו, בהתאם להמלצת פרקליטות המחוז, כי בהעדר תימוכין בראיות חיצוניות לתלונה של העובדת, לצד קשיים נוספים שעלו בחומרי הראיות – לא ניתן להוכיח את הדברים ולבסס סיכוי סביר להרשעה בתיק בעבירת הטרדה מינית, ברמה הנדרשת במשפט פלילי. לפיכך ייגנז החשד להטרדה מינית בעילה של חוסר ראיות מספיקות להוכחת האשמה.

 

כמו כן הוחלט לגנוז את תיק החקירה נגד נפתלי ואשתו, שעניינו חשד שיבוש מהלכי חקירה בהקשר זה, וזאת, בין היתר, בהתאם למדיניות העמדה לדין בהקשרים דומים.

 

"הרגע התקשרו מפרקליטות בירושלים והודיעו לי שתיק ההטרדה המינית (השקרי) נסגר מתוך חוסר ראיות", כתב הערב נפתלי בטוויטר. "כמובן שאני אערער כדי שייסגר מתוך חוסר אשמה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x