$
משפט

מלט הר-טוב לביהמ"ש: לבטל ההחלטה שלא להטיל היטל היצף על יבואניות המלט

זאת בעקבות החלטת הממונה על היטלי הסחר במשרד הכלכלה, שלא להטיל היטל היצף על יבואניות המלט המייבאות מלט בהיצף לישראל

גולן חזני 15:2905.12.17

חברת מלט הר-טוב, בבעלות האחים וייל, הגישה אתמול (ב') לביהמ"ש המחוזי עתירה מנהלית, בעקבות החלטת הביניים של הממונה על היטלי הסחר במשרד הכלכלה, שלא להטיל היטל היצף על יבואניות המלט המייבאות מלט בהיצף לישראל.

 

 

בעתירה, מבקשת החברה מביהמ"ש להורות לממונה למשוך את החלטתו בטענה, כי "אף שהממונה קבע בהחלטתו שמתקיים ייבוא מלט בהיצף בשיעור חריג של עד 106%, דבר שעלול להביא לפגיעה אנושה בייצור המקומי, הממונה נמנע מלהפעיל את סמכותו ולנקוט בפעולות הדרושות על מנת למנוע את הנזק המתמשך לשוק המקומי".

 

עוד נכתב בעתירה, כי "הממונה נמנע מלהמליץ על הטלת ערובה זמנית למניעת נזק מייבוא מלט בהיצף, בשיעור שימנע את הסיכון למלט הר-טוב ולענף ייצור המלט המקומי, ובכך הפקיר את הר-טוב לחסדיהם של ענקי מלט עולמיים הנוקטים בפרקטיקות מסחר בלתי הוגנות בניסיון לסלק את הר-טוב משוק המלט המקומי".

 

במסגרת הנתונים שהעבירה הר-טוב לממונה, היצרן שעומד מאחורי היבוא בהיצף הינו קונצרן המלט הצרפתי לאפארג' הולסים – קונצרן שלטענת מלט הר-טוב ידוע בהתנהלותו האגרסיבית, ואשר הואשם לא פעם בשל התנהלות קרטליסטית ושילם קנסות כבדים בשל כך.

 

מחברת סימנט נמסר בתגובה: "מצער לראות כיצד בעלי מפעל שהממונה על ההגבלים קבע שלמרות כל התחייבויותיהם לא השקיעו בפיתוחו והתאמתו לדרישות השוק הנוכחיות, מנסים בכל דרך לעצור את התחרות בתחום המלט בישראל, תוך שהם מנסים להלך אימים בפיטורים ולגרום לציבור לממן את ההשקעות הנדרשות. היצרניות המקומיות מסוגלות לספק רק שני שלישים מצריכת המלט בארץ וללא פתיחת השוק לייבוא המחירים יחזרו לזנק, כשאת המחיר ישלם הציבור הישראלי והזוגות הצעירים. אנו נמשיך להוביל את מהפכת מחירי המלט בישראל, בהתאם למדיניות ממשלת ישראל".

 

מפעל המלט בהר-טוב מפעל המלט בהר-טוב

 

בתוך כך, פרסם השבוע ה'פייננשל טיימס', כי 3 מנהלים בכירים של לאפארג' נמצאים תחת חקירה של רשויות החוק בצרפת, בחשד לסיוע מימון הטרור בסוריה. החקירה מסמנת את ההתפתחות האחרונה בשערורייה שהובילה כבר להתפטרות מנכ"ל החברה, אריק אולסן. החברה עצמה הודתה כי נקטה בחודשמאיהאחרון ב"צעדים בלתי קבילים" – הכוללים תשלומים למתווכים - כדילשמורעלסוריה ולמנוע הפרעה מצד קבוצות חמושות מקומיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x