$
משפט

הוארך מעצר נהגו ועוזרו הפרלמנטרי של ביטן; אשתו של ביטן נחקרה על הכספים בחשבונה

שאול הכנעני נעצר הבוקר במסגרת תיק 1803 והוא חשוד בסיוע ללקיחת שוחד. בתוך כך, על פי החשד מאות אלפי שקלים הועברו לחשבונה של חגית ביטן בניסיון להלבין כספים

זוהר שחר לוי 19:1405.12.17

בית משפט השלום האריך ביומיים את מעצרו של שאול הכנעני, נהגו ועוזרו הפרלמנטרי של ח"כ דוד ביטן. הכנעני נעצר הבוקר במסגרת תיק 1803 והוא חשוד בסיוע ללקיחת שוחד.

 

בתוך כך, אשתו של ח"כ ביטן, חגית ביטן נחקרה ביום א' במשך שעות ספורות במשרדי להב 433 על כספים, בגובה של מאות אלפי שקלים, שהועברו לחשבון בנק הרשום על שמה בחשד כי מדובר בכספים שהולבנו. לגרסתה, החשבון נוהל על ידי בעלה והיא אינה קשורה אליו. אם הופקד בחשבון כסף, כך לדבריה, הוא הופקד על ידו והיא לא יודעת מכך. לגרסתה היא בטוחה שאין מדובר בכספי שוחד. בתום חקירתה היא שוחררה למעצר בית בתנאים מגבילים.

 

במקביל, חמישה חשודים חדשים נעצרו בפרשת השחיתות 1803, בהם בכיר בחברה הכלכלית של ראשל"צ. אחד החשודים נעצר אמש ושוחרר לביתו בתום חקירתו. הבוקר עכבה המשטרה ארבעה חשודים נוספים. המשטרה מבקשת להאריך את מעצרם של שלושה מהחשודים החדשים. השלושה יובאו לדיון היום (ג') בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

 

 

 

במסגרת הפרשה הותר לפרסום כי משה יוסף, איש עסקים וחבר קרוב של ח"כ דוד ביטן הוא בין העצורים שנחקרו במשטרה. מעצרו של יוסף הוארך בתחילת השבוע ב-12 ימים. סנגוריו: "הוא נחקר על רקע קרבתו האישית לביטן ומוסר תשובות מלאות".

 

יוסף נעצר על רקע החשדות בנוגע למתחם האלף בראשון לציון. על פי החשד ביטן נקלע לחובות גבוהים לשוק האפור ונקלע לסחרור. לטובתו של חבר הכנסת נחלצו אנשי משפחת ג'רושי, משפחת פשע מוכרת וותיקה מרמלה, שהסכימה לסייע לו למחוק את חובותיו.

 

משה יוסף בבית המשפט השבוע משה יוסף בבית המשפט השבוע צילום: יריב כץ

 

 

אבל אין מחילה חינם וה"שכר" שנטל ארגון הפשיעה הגיע בדמות של מכרזי נדל"ן בעיר. אנשי ארגון הפשיעה אמרו לביטן כי בתמורה למחיקת החוב הם יזכו במכרזים למתחמי הנדל"ן היוקרתיים והמבוקשים בעיר. יחד עם זאת, ארגון הפשע הוא לא זה שעמד בקדמת המכרזים, אלא הוצבו מקורביו של ביטן כמעין "קופים", כלשון העולם התחתון. כחלק מהעסקה הזו, ביקשו במשפחת ג'רושי לקבל לידיהם את המכרז על מתחם האלף, מתחם מבוקש ויקר במערבה של העיר. מדובר באחד משטחי החולות האחרונים שנותרו בעיר והוא הוצא למכרז לפני מספר שנים.

 

לפי החשד, יוסף, איש עסקים, סוחר רהיטים, הנחשב לאחד האנשים הקרובים לביטן הציב את בנו כמתמודד במכרז. לפי המשטרה, מי שבאמת עמד מאחורי המכרז היה ארגון הפשיעה בעצמו שקיבל לידיו את המכרז על אחד המתחמים היקרים ביותר בעיר כדי שביטן יוכל להיפטר מחובותיו.

 

בית המשפט האריך את מעצרו של יוסף בתחילת השבוע ב-12 ימים. יוסף ביקש לאסור את פרסום שמו. אף שבית משפט השלום בראשל"צ דחה את בקשתו - הוצא צו עיכוב ביצוע על פרסום שמו כדי שיוכל לערער על ההחלטה. בקשתו נדחתה. ביחד עם יוסף נחקרו בימים האחרונים גם ילדיו אך שוחררו בתנאים מגבילים.

 

עורכי הדין גיל דחוח וגלית רוטנברג מסרו בתגובה: "אנו מבינים את העניין הרב של רשויות החקירה במרשנו בשלב זה, שנובע מקרבתו האישית לדוד ביטן ומהניסיון להגיע באמצעותו לביטן ולאישי ציבור נוספים. בשלב זה אנו סבורים שיש לתת לחקירה להתנהל ומרשנו מוסר תשובות מלאות לחוקריו, מתוך תקווה כי אלו יגיעו למסקנות ולהמלצות הראויות בעניינו (בין אם אלו תתפרסמנה ובין אם לאו).״

 

בא כוחה של חגית ביטן, עו"ד צדוק חוגי מסר: "לטענתה, יש לה הרגשה שמדובר ברדיפה, נקמנות היא לא מבינה איך חקירה שנסגרה לפני חמש שנים ושלא העלתה מאומה פתאום מקבלת תנופה. שום דבר לא השתנה, ההרגשה היא שהמעצר שלה נועד כדי להפעיל לחץ פסול על בעלה, כדי לשבור את רוחו ולהרפות את ידיו. היא בטוחה וסמוכה שהחשדות יופרכו ויוכח שאין לה יד בדבר".

 

 

מימין: דוד וחגית ביטן. לטענתה הכספים בחשבון נוהלו על ידו מימין: דוד וחגית ביטן. לטענתה הכספים בחשבון נוהלו על ידו

בטל שלח
    לכל התגובות
    x