$
משפט

משרד עורכי הדין יוסי לוי לעובדים: אל תהיו חולים בימי ראשון

במכתב ששיגר ראש המשרד לעובדיו הוא כתב שאינו רואה בעין יפה היעדרויות בימי א' והציע לעובדים להבריא במהלך חופשת סוף השבוע

ענת רואה 14:4104.12.17

משרד עורכי הדין יוסי לוי ושות' שמונה כ-50 עורכי דין, דורש מעובדיו שלא להיות חולים בימי ראשון. מייסד המשרד עו"ד יוסי לוי שיגר הודעה לכל העובדים תחת הכותרת "תסמונת יום א" ובה טען כי יש נטייה לעובדים במשרד לחלות בימי א' וביקש להימנע מכך.

 

 

 

"לצערי, רבים החולים לאחר סוף השבוע ואנו מקבלים מבול של חולים ביום א'", כתב לוי והוסיף: "זה מאוד לא מוצא חן בעיני. אני סבור שיש את סוף השבוע הארוך כדי לעשות הכל כדי להבריא. אבקש מכל אחד מכם שגם אם ביום א' הוא לא מרגיש כ"כ טוב שיתאמץ להגיע למשרד".

 

עו"ד יוסי לוי עו"ד יוסי לוי צילום: עמית שעל

 

 

 

לוי הוסיף: "לא אראה בעין יפה מחלות יום א'". הדרישה המוזרה נשלחה לעובדים ביום ראשון שעבר בשעה 9:44 בבוקר.

 

הדרישה שלא לחלות מגיעה בסמוך למכתב חריג אחר בו נדרשו עובדי משרד הרצוג פוקס נאמן להתייצב בלבוש הולם בלבד. כך אהוד סול, אחד השותפים הבכירים במשרד הגדול בישראל, פרסם הנחיות מיוחדות לעובדיו שלדעתו מתלבשים ברישול: "אתם נראים לי כמו הצבא העותמאני המובס", כתב להם וביקש מהעובדים להגיע עם חולצות צווארון ומכנסים נאותים ולהימנע מג'ינס וחולצות טריקו.

 

ממשרד יוסי לוי נמסר: "לפי החוק ניתן לנכות יום חופש מלא על יום מחלה ראשון, 75% על יום שני ו-50% על יום מחלה שלישי. למרות זאת, מעולם לא קיזזנו יום חופשה בגין נטילת ימי מחלה. אם היינו ממלאים את הוראות החוק - היה זה פוגע בעובדים הרבה יותר, אבל משרדנו מעולם לא 'מתחשבן' עם עובדיו. למעשה, גם הודעה זו נקשרה לסוף שבוע של השתלמות מדהימה שערך המשרד בלונדון. נשתמש בהזדמנות זו כדי להדגיש כי ברור מאליו שמי שחולה יישאר בבית ויבריא כולל ביום א'".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x