$
משפט

ענבל אור: "הותירו אותי ללא קורת גג, לקחו את ילדיי, והכל במטרה לחסל אותי"

אור ייצגה את עצמה בדיון בערעור שהגישה, נגד החלטות השופט איתן אורנשטיין לפרק את חברות הבנייה שלה שהגיעו לחדלות פירעון. "טענו שמכרתי דירה פעמיים, וזאת על ידי הצגת שטר מכר מזוייף שלא חתמתי עליו", אמרה. המפרק עו"ד איתן ארז, "זו הפעם הראשונה שאני שומע שהיא לא חתמה כמוכרת על שטר המכר"

משה גורלי 14:1204.12.17

 

 

"הותירו אותי ללא קורת גג, לקחו לי את ילדיי, והכל במטרה לחסל אותי כדי שלא אגיע לכאן לבית המשפט העליון, אבל אני הבן אדם הכי חזק בארץ ואני אנצח", כך אמרה היום (ב') ענבל אור בנאום חוצב להבות לתקשורת בפתח הדיון בערעור שהגישה נגד החלטות השופט איתן אורנשטיין לפרק את חברות הבנייה שלה שהגיעו לחדלות פירעון.

 

 

 

 

 

 

 

אור הטיחה את שלל ההאשמות כלפי "רודפיה" שישבו לצדה בשולחן עורכי הדין - המפרקים עורכי הדין איתן ארז ויואב בן פורת, נציגת הכנ"ר עו"ד ענבל קדמי-עברי, נציג בנק המזרחי עו"ד עמית פינס, ועו"הד אלון פלס וגל אראל שמייצגים 124 רוכשים/נושים שמהווים כרבע מכלל לקוחותיה של אור.

 

ענבל אור בבית המשפט ענבל אור בבית המשפט צילום: עמית שאבי

 

 

אור ייצגה את עצמה לאחר שאזלו כל עורכי הדין שהסכימו לטעון למענה. הדוגמה האחרונה הוצגה היום לשופטי העליון חנן מלצר, אורי שהם ודוד מינץ. "עו"ד עודד הכהן", סיפרה, "רכש דירה מהמתחרים שלי, האחים חג'ג', ששיחדו אותו לפעול נגדי. את כל עורכי הדין שיחדו כדי שלא אהיה מיוצגת". השופט שוהם ניסה להבין ולהסביר לאור: "זה שעורך הדין רכש דירה זה עדיין לא אומר שקיבל שוחד".

 

סערת רגשות והתפרצויות בכי

 

הערעור של אור מבוסס כולו על טענות לתרמית, הונאה, מרמה וזיוף. "טענו שמכרתי דירה פעמיים, וזאת על ידי הצגת שטר מכר מזוייף שלא חתמתי עליו". העסקה המדוברת היא זו שהתניעה את תהליך פשיטת הרגל - מכירת אותה דירה פעמיים, גם לעופר לוזון וגם לשלי נרקיס באמצעות עורך דינו מימון אביטן.

 

המפרק איתן ארז: "זו הפעם הראשונה שאני שומע שהיא לא חתמה כמוכרת על שטר המכר. במחוזי, הגרסה שלה הייתה שחתמה מול נרקיס ואביטן אבל תחת לחץ ובסערת רגשות". "הגרסה שהיא לא חתמה על ההסכם עם נרקיס באה רק היום ולצורך הדיון", אישר גם עו"ד פינס, ב"כ בנק המזרחי.

 

אור, בסערת רגשות והתפרצויות בכי, הקשיבה לטיעון של ארז שהעביר את כל טענות המרמה למגרש שלה. "היא ניהלה מיידוף נדל"ני, פונזי נדל"ני. הרוכשים החדשים מימנו את החובות לקודמים. הגענו ל-200 מיליון שקל חוב ל-600 משפחות. החברות של אור מכרו קרקע שלא שייכת להם. מכרו דירות מעבר לאישור התכנוני. אם בית המשפט לא היה עוצר את הפונזי הזה היו מוכרים בסוף רק אוויר. וגם על האוויר הזה היא לא שילמה מע"מ", הסביר ארז את החוב למע"מ והבהיר שאין כל אפשרות להחזיר את הגלגל אחורנית אם הערעור יתקבל. "אנחנו מטפלים ב-600 משפחות באופן כירורגי. מנסים לבנות דירות וחלק כבר נמכרו וחובות שולמו לבנקים ולרשויות".

 

השופטים גייסו את מירב הסבלנות, הקשיבו לאור שלא התאפקה והתפרצה מדי פעם. "צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים", הרגיע השופט מלצר, "גבירתי טוענת שהיא צדיקה, אז תני לנו לעשות עבורה את המלאכה".

 

מלצר הקשה על ארז ועל נציגת הכנ"ר בשאלה מה יקרה אם יתברר שהזרז לאירוע, המכירה הכפולה של הדירה לנרקיס וללוזון, יתברר אכן כזיוף. "פסק הדין במחוזי נשען על מסד נתונים רחב, אין אפשרות ואין מצב אלא חדלות פירעון. העדים של החייבת עצמה הוכיחו את קיום החובות", אמרה קדמי-עברי. "אור עצמה ביקשה הן את ההליך האישי של פשיטת רגל והן את ההליך הקולקטיבי של הקפאת ההליכים", אמר עו"ד פינס שלקוחו בנק המזרחי סומן בידי אור כאחראי הפיננסי המרכזי לקריסתה.

 

"כמה שקרים אפשר לשמוע", קוננה אור, כשזכות הדיבור חזרה אליה, "אין לי נושים בכלל, אין לי חובות בכלל. פירקו לי בארבעה ימים את כל אשכול החברות למרות שיש לי מיליונים. הכול כאן תרמית אחת גדולה שנעשתה בידי עורכי דין בחליפות שמתנהגים כאחרוני העבריינים, תרמית שנועדה להשאיר אותי ברחוב חסרת כל".

 

והסיפור עוד לא נגמר. אור הגישה בקשה להגשת ראיות חדשות והעמיסה על שולחן השופטים קלסרים עבי כרס. השופט מלצר קצב לה עשרה ימים לנמק כיצד יועילו הראיות החדשות להגנתה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x