$
רכב

רגע לפני סוף השנה: דגמים חדשים בחנויות

סובארו XV, פיז’ו 5008 ואופל אינסיגניה יגיעו החודש לאולמות התצוגה וינסו לגרום לישראלים לפתוח את הארנק עוד לפני תום השנה

תומר הדר 09:0004.12.17
סובארו XV

סובארו XV נושא בתואר מחייב: רכב הארבע על ארבע הנמכר ביותר בישראל. לתואר זה יש גם "תופעות לוואי": הרכב נמכר כיום בהנחות ענק בעסקאות יד ראשונה אפס קילומטר. מבחינה מכנית, אין הוא שונה מקודמו, כלומר מדובר בגרסה קרבית מוגבהת של סובארו אימפרזה, בתוספת עיטורים רבים המבהירים היטב שהרכב מיועד לעבודת שטח. ואכן, בניגוד לג'יפונים רבים, XV החדש יצויד במערכת הנעה כפולה יעילה, אך חשוב מכך: הוא יהיה הדגם הראשון של סובארו שיצויד במערכות בטיחות סמי־אוטונומיות, כלומר יוכל לבלום בעצמו במצבי סכנה.

פיז'ו 5008 פיז'ו 5008 צילום: יח"צ פיז'ו

 

פיז'ו 5008

באירופה רוצים כמה שיותר רכבי כביש־שטח, ודווקא פיז'ו, שבשעתו הציגה את 3008 המצליח, נותרה ללא רכב כביש־שטח גדול המסוגל להסיע שבעה נוסעים. במקומו היה לה מיניוואן. כעת יוצג בישראל פיז'ו 5008, רכב כביש־שטח המבוסס על מכלולים של פיז'ו 308, שעברו הארכה של בסיס הגלגלים לטובת שורת מושבים נוספת. בתפריט: אבזור עשיר ומנועי בנזין טורבו ודיזל טורבו יעילים.

 

אופל אינסיגניה אופל אינסיגניה

 

אופל אינסיגניה

אופל נמצאת ימים אלה בעיצומו של מהלך רה־ארגון מקיף בעקבות השתלטות PSA, החברה־האם של פיז'ו וסיטרואן. אך אינסיגניה, מכונית המנהלים הבכירה של אופל בשנים האחרונות, צפויה להישאר. אינסיגניה מן הדור שיוצג בקרוב בישראל מבוססת על פלטפורמה של ג'נרל מוטורס, והיא תגיע עם מנועי טורבו בנפח 1.5 ו־2 ליטרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x