$
תיירות

פריז: נכנסו לתוקף המגבלות על משכירי דירות ב-Airbnb

מיום שישי האחרון ניתן להשכיר לתיירים מקום לינה לטווח הקצר בעיר האורות רק דירות שקיבלו אישור מהעירייה. בנוסף, הבעלים יכולים להשכיר את הדירה ללא יותר מ-120 יום בשנה

שירות כלכליסט 15:0103.12.17
פריז מהדקת את הרגולציות על משכירי דירות דרך Airbnb. החל מיום שישי האחרון ניתן להשכיר לתיירים המחפשים מקום לינה לטווח הקצר בעיר האורות רק דירות שקיבלו אישור מהעירייה.

 

 

פירוש הדבר הוא שהמארחים בפריז יצטרכו להירשם בעירייה על מנת שיוכלו לקבל אישור להשכיר את הדירות שלהם דרך Airbnb או אתרים דומים. בנוסף, הם יכולים להשכיר את הדירה רק למספר מקסימאלי של 120 ימים בשנה.

 

ארכיון ארכיון

 

מאחורי היוזמה עומד סגן ראש העיר, איאן בוסה, שמתייחס להפיכה של בתים פרטיים למקומות לינה עבור תיירים או אנשי עסקים בנסיעות עבודה, כתופעה מדאיגה. בחמש השנים האחרונות הוא גרם לכך שבסביבות 20 אלף דירות הוצאו משוק השכירות של פריז. "אנחנו רוצים להפסיק את הקזת הדם הזו", אמר. השכרת דירות באופן לא חוקי לתיירים פוגעת בסקטור המלונות ומעלה את מחירי השכירות.

 

פריז נחשבת לאחד השווקים המרכזיים של אתר השכרת הדירות האמריקאי. כ-65 אלף דירות ובתים בעיר מוצעים לשכירות קצרת טווח דרך האתר. בעירייה ניצלו עדכון לחוקי האינטרנט של צרפת שמאפשר לערים עם מעל 200 אלף תושבים לנטר את שוק השכירות לטווח הקצר. לפי הרשויות, לא ניתן יהיה לרמות את המערכת, ומאתרי השכרת הדירות מצופה שישתפו פעולה וימחקו מודעות שלא עומדות בדרישות החוק.

 

מלבד פריז, גם במינכן ובברלין נוקטים בצעדים נגד התופעה. במינכן מטילים קנסות של עד 500 אלף יורו על מי שמשכיר באופן לא חוקי את הדירה שלו לתיירים, בעוד שבברלין נדרש אישור מיוחד כדי להציע בתי מגורים וכבתי נופש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x