$
משפט

המיליארדר ג'יימס פאקר מסר עדות בפרשת המתנות של נתניהו

אחרי תקופה ארוכה שבה ניסתה המשטרה לתאם מועד, הצליחו החוקרים לגבות את עדותו של המיליארדר. הם טסו אליו לאוסטרליה ושם נשאל על המתנות שהעניק לכאורה למשפחת נתניהו. העוזרת האישית שלו ושל ארנון מילצ'ן העידה באחרונה כי שני אנשי העסקים קבעו חלוקה בעלות המתנות

אלי סניור, ynet 20:4929.11.17

חוקרי המשטרה גבו עדות מהמיליארדר ג'יימס פאקר בפרשת המתנות (1000), שבמסגרה העניקו לכאורה אנשי עסקים מתנות והטבות לראש הממשלה בנימין נתניהו. המשטרה ניסתה לתאם במשך זמן רב מועד לגביית עדותו של פאקר ורק לאחרונה הצליחו במשימה זו.

 

 

באחרונה פורסמה עדותה של הדס קליין, העוזרת האישית של פאקר ושל ארנון מילצ'ן. מתוקף החברות בין מילצ'ן ופאקר לבין בני הזוג נתניהו, פיתחה גם העוזרת האישית של שניהם מערכת יחסים קרובה עם ראש הממשלה ורעייתו. קטעים מגרסתה בפני החוקרים שופכים אור על מה שהתקיים לאורך השנים.

 

קליין סיפרה שמילצ'ן קבע חלוקת עלויות למתנות בינו לבין פאקר. היא סיפרה גם על השימוש הנרחב שעשו בני משפחת נתניהו בביתו של פאקר. משפחת נתניהו נהגה להשתמש בבריכה שלו וביקשה ממנהלת משק הבית שלו שתכין להם אוכל, גם כשהוא לא היה שם. עדות קליין מרכזית לחקירת תיק 1000, והחוקרים מייחסים לה אמינות

ג'יימס פאקר ג'יימס פאקר צילום: רויטרס

 

היא גם סיפקה לחוקרים דוגמאות לבקשות החריגות של משפחת נתניהו. בהקשר של תיקון נזילה בבית ראש הממשלה, סיפרה: "הייתה שיחה קשה. שרה צעקה עליי. נתניהו רצתה שמפקח הבנייה שעובד עם פאקר ומילצ'ן יבוא לייעץ לגורמים המקצועיים של משרד ראש הממשלה לגבי נזילה במעון. לא אישרתי, ואז היא צעקה שאני ומילצ'ן מבזים אותה ואת ביבי, לא מאשרים דברים שמותרים להם כביכול.

 

"אחרי כמה שעות התקשר נתניהו בעצמו, אמר שזה לא בסדר מה שהם (פאקר ומילצ'ן) עושים לגברת, שהם צריכים להבין מה היא עוברת בתקשורת, ושהם בדקו את זה מול הייעוץ המשפטי ו'הכול מותר'".

הדס קליין, העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן הדס קליין, העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן צילום: פייסבוק

 

 

בשנה שעברה פורסם בערוץ 10 כי פאקר אירח את בנו של נתניהו יאיר בדירתו במלון דירות בתל אביב, מימן לו כמה חופשות ואף הלין אותו באחוזתו בארה"ב. אחת הטענות שעלו בתחקיר היא שפאקר היה מעוניין להיות תושב ישראל.

 

בסוף ספטמבר 2015 טסו ראש הממשלה ופמלייתו לעצרת האו"ם בניו יורק. לפי אותו תחקיר, "גם יאיר נתניהו טס לניו יורק והוא התאכסן במלון היוקרה גריניץ' וילג' בעיר. זהו מלונו הקבוע של פקר והוא שוכר בו בכל פעם שהוא בא כמה חדרים שמחוברים זה לזה". פאקר כתב לאחד מחבריו: "בדיוק ביליתי חמש שעות עם נתניהו. עברנו על הנאום שהוא עומד לשאת והוא השאיר לי עותק. נאמר לי שאני אצורף לפמלייה של ראש הממשלה ואשב ליד שרה בעצרת האו"ם. כבוד גדול בעבורי. עכשיו אני בדרך חזרה לגריניץ' וילג' לראות את יאיר שהגיע בלילה. הוא ילון בחדר כמה ימים".

 

מקרה נוסף שתואר באותו הדיווח נגע להופעת בת זוגו לשעבר של פאקר, הזמרת מריה קארי, בישראל באוגוסט 2015. הוצגה תמונה של יאיר נתניהו עם קארי ועם שותפו של פקר לחברת הפקה, הבמאי ההוליוודי ברט רטנר. לפי התחקיר, "פאקר רכש בעשרות אלפי שקלים 10 כרטיסים שהוא העביר בחינם לשרה נתניהו, שבעה כרטיסים נתן חינם ליוסי כהן, אז ראש המטה לביטחון לאומי וכיום ראש המוסד".

 

ארנון מילצ'ן ארנון מילצ'ן צילום: חיים הורנשטיין

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x