$
תיירות

תשכחו מהוואי: זה יעד התיירות שיהפוך בקרוב לפופולרי בעולם

עם ים כחול ושמש בהירה, קצב צמיחת התיירות באי היפני אוקינאווה עוקף את זה של הוואי; הסיבה לצמיחה המתמשכת היא זרם מבקרים ממדינות אסיה המחפשים מקום שטוף שמש לנפוש בו בלי להתרחק מדי מהבית

בלומברג 18:0221.11.17

במשל עשורים ארוכים הייתה הוואי היעד המבוקש ביותר עבור תיירים שחיפשו ים כחול ושמש בהירה. כעת נראה כי נמצא מי שידיח את הוואי מהתואר המכובד: האי אוקינאווה ביפן.

על פי נתונים מרשויות מחוז אוקינאווה, מספר המבקרים באיים הדרומיים ביפן זינק ב-10.5% בשנה שהסתיימה ב-31 במרץ, ועמד על שיא של 8.77 מיליון תיירים. זאת לעומת 8.93 מיליון מבקרים בהוואי ב-2016 – עלייה מתונה יותר של 2.9%. כך על פי נתוני רשות התיירות של הוואי.

 

בקצב הזה, אוקינאווה בהחלט מסוגלת לתפוס את מקומה של הוואי כיעד תיירות מרכזי השנה. כך אומר מיוואקו דייט (Miwako Date), מנכ"ל חברת הפיתוח היפנית "מורי טראסט" (Mori Trust).

אוקינאווה אוקינאווה צילום: בלומברג

 

הכוח המניע את העלייה בביקוש לנופש באוקינאווה הוא זרם מבקרים מטאיוואן, מקוריאה הדרומית, מסין ומהונג קונג, המבקשים מקום שטוף שמש לנפוש בו - אבל קרוב יותר מהוואי.

 

חברות תיירות מקומיות מאמינות שקצב הצמיחה יישמר. החלו או הושלמו מספר פרויקטי בניית מלונות באי, כדוגמת הילטון וריץ קרלטון.

 

בעוד כמחצית מהמבקרים בהוואי הם ממדינות אחרות, הרי שבאוקינאווה שיעור תיירי החוץ נמוך יחסית. כך שבהחלט ייתכן שמספר המבקרים יגדל. כך לדברי טום סוואיאנגי (Tom Sawayanagi), ראש חטיבת יפן ב-JLL.

 

"אני בטוח לגבי העתיד המבטיח של התיירות באוקינאווה", אמר מרטין רינק, נשיא אסיה-פסיפיק של חברת הילטון במסיבת עיתונאים שנערכה החודש. רינק הוסיף כי הילטון מתכננת את בנייתם של עוד שלושה בתי מלון באוקינאווה ב-2020-2018.

 

על פי נתונים שבידי "מורי טראסט", צמחה התיירות באוקינאווה ב-10% במהלך חמש השנים האחרונות. זאת לעומת 3% בלבד בהוואי. מחירם הממוצע של כ-34% מחדרי המלון בהוואי גבוה מ-500 דולר ללילה, ו-33% עולים 250-500 דולר ללילה. באוקינאווה, המחיר הממוצע לחדר הוא כ-200 דולר ללילה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x