$
משפט

נדחתה בקשה לאישור תביעה נגזרת נגד בנק הפועלים בפרשת ההלוואה ל"מעריב"

בית המשפט קבע כי ההחלטה של דירקטוריון הפועלים להעמיד הלוואה לעיתון, למרות החוב שלו לבנק, התקבלה "בהליך סדור ומובנה ועל בסיס מידע מקצועי"

שירות כלכליסט 20:5419.11.17

שופטת המחלקה הכלכלית בתל אביב, רות רונן, דחתה את הבקשה לאישור תביעה נגזרת שהגיש יונתן הרפז. הבקשה תקפה את החלטת בנק הפועלים להעמיד אשראי ל"מעריב" בתקופת עופר נמרודי, וטענה כי היא בלתי סבירה ונגועה בשיקולים זרים.

 

הפועלים, לפי הרפז, העמיד את האשראי לעיתון למרות יתרת החוב שלו לבנק, על בסיס הספקולציה שאלמלא האשראי הנוסף "מעריב" היה נידון לפירוק והחוב כולו היה יורד לטמיון. לטענת הבנק, החלטות ועדת האשראי התקבלו בהליך סדור ומובנה ועל בסיס מידע מקצועי. הדירקטורים הגיעו למסקנה כי מתן האשראי ייטיב את מצב הבנק על ידי כך שיאפשר את המשך פעילותו של העיתון וישפר את הסיכוי שיפרע את חובותיו.

 

השופטת רונן בחנה את החלטות הבנק בראי שיקול הדעת העסקי ושלושת תנאיו – תום לב, היעדר ניגוד עניינים וקבלת החלטה מיודעת ומקצועית, לאחר שחברי ועדת האשראי למדו את החומר הנדרש לקבלת ההחלטה. היא קבעה שהרפז לא עמד בנטל המוטל עליו לערער את קיומם של התנאים, ומשכך עומדת לבנק הגנת שיקול הדעת העסקי. לכן דחתה את בקשת האישור והטילה על הרפז הוצאות בסך 60 אלף שקל לכל קבוצת משיבים - הבנק שיוצג בידי עוה"ד פנחס רובין וירון אלכאווי ונושאי המשרה דני דנקנר, ציון קינן ואחרים שיוצגו בידי עו"ד צבי אגמון והלה פלג ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

 

 

הרפז הגיש את הבקשה באמצעות עו"ד שחר ולר.

 

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: bigstock

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x