משפט

פרשת הצוללות: המשטרה פשטה על משרדי קצא"א

המשטרה פשטה במהלך היום על משרדי החברה הממשלתית שבה שימש דוד שרן כמזכיר; החוקרים סרקו את מחשביו של שרן ושלפו מהם מידע; הוא עצמו חשוד כי קיבל עשרות אלפי שקלים שוחד בפרשת הצוללות בעת שכיהן כראש לשכת נתניהו

ynet 20:2619.11.17
משטרה פשטה היום (א') על משרדי חברת קצא"א (קו צינור אילת-אשקלון) שבה שימש דוד שרן מזכיר החברה במסגרת חקירת פרשת הצוללות. שרן חשוד כי קיבל עשרות אלפי שקלים שוחד בפרשת הצוללות בעת שכיהן כראש לשכת נתניהו.

 

שרן מורחק מהחברה בחודשים האחרונים. החוקרים הגיעו בשעות הבוקר המאוחרות עם צו של בית משפט. במשך שעות סרקו את מחשביו של דוד שרן, מי שהיה ראש לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושלפו מידע.

 

על פי החשד, עד המדינה בפרשת הצוללות מיקי גנור, ששימש כנציג חברת טיסנקרופ הגרמנית, העביר כספים לשרן בתמורה להדלפת מידע הקשור למכרזים בתחום הרכש הביטחוני, וכן לגבי יחסי הכוחות והצבעות השרים בקבינט המדיני-הביטחוני שקשורות אליהם. הערכת החוקרים היא, שהמידע שהדליף שרן לגנור, שהיה איתו ביחסי חברות, סייע לאחרון לקדם עסקה לרכישת ספינות הגנה על אסדות הגז מהחברה הגרמנית.

 

דוד שרן דוד שרן

 

שרן נעצר בראשית חודש ספטמבר בעקבות עדותו של עד המדינה בפרש המכונה תיק 3000, מיקי גנור. הוא חשוד בלקיחת שוחד, במרמה והפרת אמונים וכן בקשירת קשר לביצוע פשע. לצידו נעצרו עוד חמישה חשודים, בהם היועץ האסטרטגי נתי מור, ושותפו צחי ליבר.

 

כפי שנחשף ב-ynet, ליבר הודה בחקירתו כי הוא ומור לא העניקו שירותי ייעוץ אסטרטגי לגנור, אלא למעשה החברה שלהם שימשה כצינור להעברת הכספים לשרן. ליבר סיפר כי הוא ושרן היו חברים קרובים מאוד. "בסך הכול עשיתי טובה לחבר", הסביר והודה כי הכסף עבר במזומן. כשהחוקרים הקשו וטענו בפניו כי שרן מכחיש כי קיבל כסף שהגיע מגנור, אמר "אני אומר את האמת. מוכן לבצע עימות מול דוד שרן".

 

החקירה שהתחקתה אחר נתיב הכסף לשרן העלתה את התמונה הבאה: לפי עדותו של גנור, שזוכה לחיזוק בעדותו של ליבר, קיבל שרן את כספי השוחד לכאורה 

בשתי פעימות. גנור העביר לעסק של ליבר ומור סכום של 28 אלף שקלים פלוס מע"מ. בפעימה השנייה העביר 50 אלף שקלים פלוס מע"מ. על פי עדותו של ליבר, כל הכסף בניכוי מע"מ הועבר לכיסו של שרן. במהלך הדיונים בבית המשפט, סניגוריו של ליבר הודו בשמו כי העביר כסף לשרן מגנור. הסנגורים, עורכי הדין יאיר רגב ויפה גולן סיפרו: "פנה אליו חבר ואמר 'גש לגנור ותביא את הכסף'. מפה ועד לזה שהוא הופך להיות העבריין הראשי זה רחוק. לגנור היה קשר ישיר עם שרן. אבל הוא לא ידע על זה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x