$
משפט

יוסי וסרמן נשלח ל-4 חודשי מאסר על עבירות מרמה

וסרמן, לשעבר מזכ"ל הסתדרות המורים, הורשע במסגרת הסדר טיעון בקבלת טובות הנאה - מימון חלקי של חופשות פרטיות. כמו כן הוטל עליו קנס של 60 אלף שקל

זוהר שחר לוי 11:0919.11.17

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (א') 4 חודשי מאסר בפועל על מזכ"ל הסתדרות המורים לשעבר יוסי וסרמן, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בכך שניצל את שליטתו בארגון וקיבל טובות הנאה בדמות מימון חלקי של חופשות פרטיות. "אין מדובר בכישלון חד-פעמי כי אם בעבירות שבוצעו במספר הזדמנויות במשך תקופה ניכרת", נכתב בגזר הדין.

 

 

 

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, מרדכי לוי, קבע כי וסרמן יחל בריצוי עונשו ב-3 בינואר, אז הוא צפוי להתייצב בבית המעצר ניצן כמו כן הוטל עליו קנס של 60 אלף שקל.

 

בחודש שעבר הורשע וסרמן במסגרת הסדר טיעון שהושג בין סנגוריו עוה"ד יהושע רזניק ונעה רזניק לבין נציגי פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), עוה"ד ניר ביטון ורותם נוימן וסרמן. בהתאם להודאתו הוא הורשע בעבירות מרמה והפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט, הטרדת עד ופגיעה בפרטיות.

 

במסגרת ההסדר, שהושג בתום גישור ובסופו אושר על ידי בית המשפט, הוסכם כי הפרקליטות תדרוש לכל היותר 12 חודשי מאסר ובנוסף יוטל עליו קנס של 60 אלף שקל. סנגורו של וסרמן טען מנגד כי אין הצדקה להטלת מאסר בפועל.

 

כתב האישום המקורי הוגש בעניינו של וסרמן בחודש דצמבר האחרון וייחסו לו עבירות שוחד ועבירה של סחיטה באיומים. מכתב האישום המתוקן שהוגש לבית המשפט עבירות אלו נמחקו. על פי כתב האישום בו הודה, וסרמן ניצל את כוחו ואת שליטתו בהסתדרות המורים ובגורמים הקשורים אליה, וקיבל מאחראית במנהל תיירות ונופש טובות הנאה בדמות מימון חלקי של חופשות פרטיות.

 

יוסי וסרמן. "אין מדובר בכישלון חד-פעמי" יוסי וסרמן. "אין מדובר בכישלון חד-פעמי" צילום: עמית שעל

 

וסרמן, כך עוד לפי הרשעתו, גם גרם להסתדרות המורים לשלם חוב בגובה 36 אלף שקל שנפסק לו על ידי בית המשפט במסגרת תביעות דיבה ורק לאחר שמעשיו התגלו בעקבות פנייה עיתונאית, פעל לשיפוי ההסתדרות. במקרה אחר וסרמן ביקש את אישר ההנהלה המצומצמת בהסתדרות המורים להגיש קובלנה פלילית נגד 2 עיתונאים וכלי תקשורת בהם הם מועסקים בעקבות פרסומים שונים שנגעו להסתדרות המורים ולווסרמן באופן אישי. ההסתדרות שילמה את שכר הטרחה עבור ייצוגו של וסרמן למרות שנקבע כי ישלם מכיסו.

 

השופט ציין בגזר הדין כי וסרמן פגע בערכים החשובים של אמון הציבור בעובדי הציבור, שמירת טוהר המידות והבטחת תקינות פעולות המינהל, שלושה ערכים שהם תנאים בסיסיים לקיומו של מינהל ציבורי תקין. לדבריו, עבירות שמבצע עובד ציבור בעת מילוי תפקידו פוגעות במרקם החברתי ומובילות לשחיקה במידת האמון שאותו רוכש הציבור לעובדי המינהל ולמוסדותיו.

 

"במקרה דנן", כך לפי גזר הדין, "מידת הפגיעה המצטברת בערכים האמורים מצד הנאשם, בשלוש העבירות שבהן הורשע, הייתה גבוהה. זאת, בשים לב, בין היתר, לתפקידו הבכיר של הנאשם כיו"ר הסתדרות המורים ולכך שאין מדובר בכישלון רגעי חד-פעמי, כי אם בעבירות שבוצעו במספר הזדמנויות במשך תקופה ניכרת".

 

לפי גזר הדין, מתחם העונש לעבירות שביצע וסרמן עומד על בין 4-18 חודשי מאסר בפועל. לזכותו של וסרמן נזקפו הודאתו ונטילת האחריות מצידו וכן תרומתו הציבורית לאורך השנים ובשל כך ראוי להטיל עליו עונש ברף התחתון במתחם שקבע, כלומר 4 חודשי מאסר "בכליאה ממשית".

 

"שקלתי אם ראוי במקרה זה כי עונש המאסר בפועל ירוצה בדרך של עבודות שירות", הוסיף השופט לוי בגזר הדין. "הגעתי למסקנה כי אין ראוי להורות כן וכי כאמור אין לחרוג לקולה ממתחם העונש ההולם זאת לנוכח משקלן המצטבר של העבירות ולנוכח נסיבות ביצוען לרבות מספר ההזדמנויות והאירועים והתקופה הניכרת שבמהלכה בוצעו העבירות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x