• תפריט
משפט

הוארך מעצר חשוד בהצתת רכבי בכירים בחברת הפניקס

מעצרו של ראובן סולמן, בן 61 מחולון, הוארך בארבעה ימים; המשטרה מייחסת לו עבירות של הצתה, קשירת קשר לביצוע פשע והיזק לרכוש

זוהר שחר לוי 18:1518.11.17
בית משפט השלום בתל אביב האריך אתמול (ו') בארבעה ימים את מעצרו של ראובן סולמן, בן 61 מחולון, החשוד כי איים על בכירים בחברת הפניקס והצית את רכביהם.

 

 

 

אתמול לאחר שנעצר הובא סולמן לדיון בבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו. בבקשת המעצר נכתב כי הוא "חשוד במעורבות יחד עם אחרים באירועי הצתה וסחיטה באיומים". המשטרה מייחסת לסולמן עבירות של הצתה, קשירת קשר לביצוע פשע והיזק לרכוש.

 

מנזקי ההצתה מנזקי ההצתה צילום: כבאות והצלה גבעתיים

 

במשטרת מרחב דן חוקרים את הפרשה מזה מספר שבועות לאחר שרכב של בכיר בחברה הוצת בחניון ביתו שבגבעתיים ונשרף כליל. באותו אירוע ניזוק הבניין ושלוש מכוניות נוספות עלו באש. שני דיירים שסבלו משאיפת עשן פונו לבית החולים איכילוב ובדיקה של חוקר הדליקות שללה אפשרות של כשל טכני והגיעה למסקנה כי מדובר בהצתה.

 

בעקבות כך נפתחה חקירה במשטרה שגילה כי לא מדובר בהצתה ראשונה בחברה וקדמה לה הצתת רכבו של עורך דין שעובד עם הפניקס בענייני תביעות רכוש. עוד עלה כי בתקופה האחרונה ניסו עבריינים להוציא כספים במרמה מחברת הביטוח כאשר דיווחו על תאונות שלא היו.

 

במשטרה חשדו כי הרקע להצתות הוא תביעות שווא שלא אושרו על ידי חברת הביטוח ובמסגרת החקירה נחקרו כמה מעורבים בשבועות האחרונים אך אלה שוחררו לביתם.

 

בא כוחו של סולמן, עו"ד ישראל קליין, ציין בדיון שהתקיים בבית המשפט כי מרשו ניסה לעזור למשטרה בכך ששיתף עמה פעולה. "לקחו אותו ממקום העבודה שאלו אותו אם הוא היה בערים שהיו בהן הצתות והוא בחיים לא היה שם, הוא לא פנה לאף אחד ולא התקשר לאף אחד", כך לדברי הסנגור.

 

 

 

עוד הוסיף עו"ד קליין, כי אנשים שהיה להם אינטרס כספי נחקרו ושוחררו ו"דווקא הלקוח שלי שלא רוצה מאף אחד כלום", נעצר. השופטת דנה אמיר קבעה כי "קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לו", והורתה על הארכת מעצרו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x