$
משפט

עובדי הפאב האירי פטריקס שנסגר פנו לביהמ"ש בבקשת פירוק

בבקשה לפירוק החברה שהפעילה את הבר, מציינים העובדים כי משכורות ספטמבר ואוקטובר טרם שולמו להם והתברר כי החברה לא ביצעה את ההפרשות לפנסיה כדין. לטענת העובדים החוב כלפיהם עומד על כ-250 אלף שקל

זוהר שחר לוי 18:5712.11.17
העובדים של הפאב האירי פטריקס שפעל בתל אביב ונסגר לאחרונה פנו הבוקר (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשת פירוק זאת לאחר שלא קיבלו חודשיים משכורת והחוב כלפיהם עומד על כ-250 אלף שקל, לטענתם.

 

בבקשה לפירוק החברה שהפעילה את הבר, אירלנד ברים, מציינים העובדים כי משכורות ספטמבר ואוקטובר טרם שולמו להם וכי לאחרונה אף התברר להם כי החברה לא ביצעה את ההפרשות לפנסיה כדין, למרות שניכתה את הסכומים ממשכורות העובדים.

 

פטריקס בימים טובים יותר פטריקס בימים טובים יותר

 

 

עוד מציינים העובדים, באמצעות עורכי הדין אסף מסדה וערן כהן, ממשרד מסדה, כהן ושות', כי לאחרונה נסגר הבר, ואילו החברה נמצאת במצב של חדלות פירעון ואינה יכולה לשלם לעובדים את זכויותיהם. בנסיבות אלו, כך נטען, יש להורות על פירוק החברה כדי לאפשר לעובדים לפנות לביטוח לאומי ולקבל את כספם. בשלב הזה, לפי הבקשה, עומד החוב על כ-250 אלף שקל לעובדים.

 

לבקשה צורף תיעוד של שיחת טלפון בין אחד משותפי הבר, דוד גרא, שהינו מבעלי רשת בתי הקפה קקאו, ובו הוא מודה כי החברה חייבת כסף לעובדים וכי אין באפשרותה לשלם בשלב זה בשל קשיים כלכליים. לדברי גרא, החברה נמצאת בחובות ובמצב של חדלות פירעון.

 

עורכי הדין מסדה וכהן: "מדובר בחברה שניצלה את העובדים עד הרגע האחרון, תוך שהיא מנצלת את מוסר העבודה הגבוה של העובדים. החברה שילמה את שכר העובדים באיחור תקופה ארוכה, ואף לא שילמה כלל את שכרם בחודשיים האחרונים. משיחות בין העובדים ובעל החברה עולה, כי בעלי החברה אינם מסתפקים בכך שלא שילמו לעובדים את זכויותיהם, אלא מטילים כעת על העובדים להגיש את הבקשה לפירוק החברה. זאת ועוד, גם החברה העבירה את תשלומי הזכויות למוסד לביטוח לאומי, במקום לשאת בו בעצמה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x