• תפריט
משפט

הקפאת ההליכים של "לגעת באוכל": מכרז למכירת פעילות הרשת

הנאמן לרשת פרסם מכרז לרכישת פעילות או מניות החברות המפעילות את הרשת הקולינרית. בתחילת השבוע הוציא בית המשפט צו הקפאת הליכים לרשת לאחר שנקלעה לחובות של 26 מיליון שקל

זוהר שחר לוי 18:3109.11.17

בהמשך לצו הארעי שניתן בתחילת השבוע, הוציא היום (ה') בית המשפט המחוזי מרכז שבלוד צו הקפאת הליכים לרשת הקוליניריה "לגעת באוכל" שנקלעה לחובות של כ-26 מיליון שקל. הנאמן לרשת, עו"ד אוריאל זעירא, מפרסם בעקבות זאת מכרז לרכישת פעילותה.

על פי הנאמן, המכרז הינו לרכישת פעילות או מניות החברות המפעילות את הרשת. לרשת עצמה חמישה סניפים לממכר מזון וכלי מטבח: בראשון לציון, בחיפה, ברחובות, בבאר שבע ובפתח תקווה. לרשת יש גם סניף בשרונה מרקט שנמצא בשלבי סגירה. לפי הנאמן, מדובר בנכס מכביד המסב הפסדים של 30-17 אלף שקל בחודש. עוד בטרם מונה הנאמן החלו הבעלים בפינוי הסניף וכעת הוא מנהל את המשא ומתן לפינויו.

 

ההצעות לרכישת הרשת יוגשו לנאמן, כך לפי המכרז, עד ל-20 בנובמבר ולאחר מכן תתקיים התמחרות בין המציעים.

  צילום: אוראל כהן

 

בדו"ח שהגיש הנאמן לשופטת בית המשפט המחוזי מרכז שבלוד, עירית וינברג-נוטוביץ, צוין כי מדי יום מתקבלות פניות מגורמים המתעניינים בהשקעה ברשת. "רצפת המכירה של סניפי החברה, המוניטין החזק שלה", כתב לבית המשפט, "העובדים המיומנים והוותיקים, הסכמי השכירות במיקומים מצויינים – כל אלו נכסים שיש להם דורש, ושנראה כי ניתן יהיה לקבל עליהם תמורה ראויה".

 

בתחילת השבוע הוציא בית המשפט צו הקפאה ארעי לרשת החנויות. החברות המפעילות את הרשת, "לגעת באוכל", "פיס אוף קייק" ו"טאץ' ק.ל" פנו לבית המשפט לקבלת צו הקפאת הליכים בניסיון לגבש הסדר נושים, ליישם תוכנית הבראה ולנהל מו"מ למכירת הפעילות.

 

"היעתרות לבקשה", נכתב לבית המשפט, "תמנע את קריסתן הצפויה של החברות ואת הפגיעה הבלתי הפיכה בנושיהן, עובדיהן ולקוחותיהן, ותאפשר הליך הבראה והסדר עם הנושים, ומכירת החברות או פעילותן למשקיע חיצוני".

 

בבקשה צוין כי עקב חזרת המחאות ועיכוב בתשלומים לספקים, וכן עקב היעדר מקורות זמינים לתשלום משכורות חודש אוקטובר, עומדות החברות "לפני מצב של קריסה ונטישת עובדים" ולפני מצב שבו מי מבין מאות הספקים יפעל "לנטילת המלאי שסיפק והדבר יוביל לכאוס ולהעדפות נושים".

 

שלוש החברות הן חברות ותיקות המפעילות את רשת החנויות "לגעת באוכל", ומעסיקות בסך הכל כ-140 עובדים. חמשת סניפי הרשת מציעים מוצרי מזון, תבלינים, כלי מטבח ועוד. הרשת נוסדה, מנוהלת ומופעלת על ידי בני הזוג צבי וכרמית קרובי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x