$
משפט

אחרי כ-15 שעות חקירה: עו"ד שמרון ומקורב נוסף לנתניהו שוחררו

ב-06:30 התייצבו חוקרי להב 433 בביתם של עו"ד דוד שמרון ואיש סוד נוסף של רה"מ כדי לקחת אותם לחקירה במסגרת פרשת הצוללות. רק אחרי כ-15 שעות בחדר החקירות הם שוחררו

אלי סניור, ynet 22:0305.11.17
רק אחרי כ-15 שעות חקירה מול חוקרי משטרת ישראל שוחררו שני מקורבים מאוד לראש הממשלה בנימין נתניהו שנלקחו הבוקר למשרדי להב 433 בלוד. אחד מהם הוא עו"ד דוד שמרון, והשני גם הוא עורך דין ואיש אמונו הקרוב של נתניהו. על ההתפתחות האחרונה פורסם לראשונה ב-ynet. החוקרים התייצבו ב-6:30 בבוקר אצל שמרון והמקורב הנוסף לרה"מ ולקחו אותם לחקירה.

 

 

 

בחודשים הקודמים נחקר במסגרת הפרשה במשרדי להב 433 כמה פעמים שמרון, פרקליטו, בן דודו ואיש סודו של ראש הממשלה. מקורב לנתניהו הגיב הבוקר לכך ששמרון והמקורב הנוסף עוכבו לחקירה ואמר: "מומלץ לברנז'ה המתעניינת לקחת שלושה לימונים טריים, לסחוט אותם לכוס ולשתות ב'מכה אחת'. זה ימחק להם את החיוך".

 

הפרשן אמנון אברמוביץ' פרסם הערב בחדשות כי עד המדינה מיקי גנור לא הפליל בעדותו את המקורב הנוסף לראש הממשלה. לפי הדיווח, בעת ביקורו של הנשיא ריבלין בגרמניה הוא העביר מסר זועם של משרד הביטחון על מכירת הצוללות למצרים. הקנצלרית מרקל השיבה לריבלין כי אותו חשוד אישר זאת, אך לימים הוא יכחיש זאת.

 

עו"ד דוד שמרון עו"ד דוד שמרון צילום: יריב כץ

 

 

עוד דווח בחדשות בהתייחס לבכיר השני שנחקר כי "מדובר בבכיר מאוד, מקורב מאוד, מי שמבצע את השליחויות המדיניות הכי סודיות ואמור היה להישאר בתפקידו עד פברואר, אבל התנאי השחרור שלו הוא לא יוכל לחזור ללשכה, הוא לא יוכל לחזור ולבצע את המשימות האלה. גם בלשכת ראש הממשלה מבינים את זה ומבינים את ההשלכות כי זה אומר גם במשא ומתן עם האמריקנים, גם במשא ומתן הרגיש כאן באזור. גם הגורמים המשפטיים וגם בלשכת ראש הממשלה הופתעו מאוד מהחקירה ומהעובדה שיכול להיות שאיש שמחזיק כל כך הרבה סודות ונחשב לאיש אמון נחשד בכך שהוא הטה את העניינים הביטחוניים למען אינטרסים כלכליים".

 

בחודש שעבר פורסם כי מתחקיר שנערך בחודשים האחרונים בישראל ובגרמניה, בשיתוף פעולה בין "ידיעות אחרונות" וה"די צייט", עולות טענות חדשות גם בנוגע לשחיתות בפרשה: חלקן מתוך מסמך עב כרס, פרי חקירה פנימית שערכו בקונצרן טיסנקרופ הגרמני, אשר הועבר לאחרונה לגורמים בישראל.

 

התחקיר חושף, בין היתר, כי המעורבות של שמרון בפרשת כלי השיט כפי שעולה לכאורה מהבדיקה שנערכה בגרמניה, גדולה יותר ממה שהיה ידוע עד כה. שמרון טען בתגובות שמסר לתקשורת כי כלל לא היה מעורב בעניינים המסחריים של התאגיד טיסנקרופ, אלא רק ייצג באופן אישי את עד המדינה בפרשה גנור - נציגה לשעבר של טיסנקרופ בישראל - מול הקונצרן עצמו.

 

אבל מרשימות הנוגעות במשא ומתן שניהלו טיסנקרופ ונציגיה עולה לכאורה כי שמרון השתתף - לצד גנור וגורמים ישראליים נוספים - בדיונים שעסקו ישירות בהיבטים כאלה ואחרים של העסקאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x