$
משפט

הכנ"רית ממליצה לשלם לנאמני מגה 14 מיליון שקל כבר עכשיו

מעמדת סיגל יעקבי שהוגשה לביהמ"ש עולה כי לא ניסתה להתמודד עם מרבית הפגמים בדרישת השכר המקורית של השלושה שהסתכמה ב-153 מיליון שקל. היא משבחת אותם, לא דורשת נתונים עדכניים ואפילו לא מזכירה את כוונתה למנות רו"ח בודק

ענת רואה 14:4005.11.17

הכנ"רית (כונסת הכנסים הרשמית) עו"ד סיגל יעקבי, ממליצה לשלם לנאמני מגה - רו"ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אודי גינדס ואמיר ברטוב - 14 מיליון שקל כבר כעת.

 

 

הכנ"רית מבססת את החישוב על כך שניתן לפסוק כעת לנאמנים מחצית מהשכר הסופי שהיא ממליצה לשלם להם, ואשר מוסיף לעמוד על 28 מיליון שקל, כפי שהמליץ קודמה בתפקיד פרופ' דוד האן.

 

הכנ"רית הגישה היום את עמדתה לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד ועולה ממנה ניסיון שלא להתמודד עם מרבית הפגמים בדרישת השכר המקורית של השלושה שהסתכמה ב-153 מיליון שקל, כמו גם עם העובדה שהעמדה הקודמת של הכנ"ר בתיק הוגשה אף מבלי שנעשה ניסיון לבדוק לעומק את החישובים שהציגו הנאמנים והתאמתם לתקנות אלא מתוך הנחה שמדובר בתחשיבי אמת.

 

סיגל יעקבי, כונסת הנכסים הרשמית סיגל יעקבי, כונסת הנכסים הרשמית

 

באותה עמדה שהוגשה בחודש מרץ המליץ כאמור הכנ"ר הקודם לשלם לשלושה 28 מיליון שקל מול סכום שנטען כי מגיע להם שעומד על 153 מיליון שקל. כעת, כשהתברר שתחשיבי הנאמנים היו שגויים מציגה הכנרית תחשיבים חדשים לפני התקנות מהם עולה שהשכר הסופי יכול לעמוד על 100-57 מיליון שקל. אלא שהכנ"רית לא מתקנת בהתאם את עמדתה לגבי השכר המגיע לשלושה והוא נותר על 28 מיליון שקל.

 

הכנר"ית בתגובתה מתייחסת בקצרה לכמה אי דיוקים מצד הנאמנים בתגובות שהגישו, אולם אין לדברים כל משמעות מעשית, הנאמנים לא ננזפים על כך ולהפך: עמדת הכנ"רית נפתחת ומסתיימת בדברי שבח לשלושת הנאמנים.

 

הכנ"רית גם לא מתייחסת בהודעה שהגישה להחלטה שהתקבלה על ידה למנות רואה חשבון בכיר חיצוני שיבדוק את דיווחי הנאמנים, כך שלא ניתן לדעת מי יהיה רואה החשבון הזה והאם בכלל הוא ימונה, אם אין לו כל זכר במסמך שהוגש. ההחלטה למנות רו"ח חיצוני לבדוק דיווחי נאמני מגה נמסרה ל"כלכליסט" בשבוע שעבר בתגובה רשמית.

 

בתגובה גם אין התייחסות לכך שהנאמנים שכרו שירותי יחסי ציבור על חשבון קופת הנושים ומבלי לבקש רשות מבית המשפט או מהכנר"ית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x