$
משפט

נדחתה ייצוגית נגד כלל ביטוח על 2 מיליארד שקל

בבקשה לאישור התביעה כייצוגית נטען כי למרות שמניות כלל נסחרו בבורסה במחיר הנמוך בעשרות אחוזים מהונה העצמי של החברה - היא לא עשתה דבר כדי לצמצם את נזקם של בעלי המניות. הבקשה הוגשה, בין היתר, נגד היו"ר דני נוה והדירקטורית ורדה אלשיך

גולן חזני 19:3330.10.17

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה היום בקשה לאישור תביעה ייצוגית של 2 מיליארד שקל נגד חברת הביטוח כלל וחברי הדירקטוריון שלה, ביניהם דני נווה היו"ר והדירקטורים ורדה אלשייך, השופטת לשעבר, שולה בנדל ואחרים.

 

המבקש, דניס פולוביאנוב, טען בבקשה שהגיש באמצעות עו"ד בנימין קריתי לאישור התביעה כייצוגית, כי כלל וחברי הדירקטוריון שלה הפרו את חובותיהם כלפי בעלי המניות של החברה, בכך שלמרות שבמשך תקופה ארוכה מניות כלל נסחרו בבורסה לניירות ערך בתל אביב במחיר הנמוך בעשרות אחוזים מהונה העצמי של החברה, החברה והדירקטוריון לא עשו דבר על מנת למנוע או לצמצם את נזקם של בעלי המניות.

 

עו"ד אהרון מיכאלי עו"ד אהרון מיכאלי צילום: עמית שעל

 

פוליאקוב טען כי על דירקטוריון החברה היה לשקול שלל מהלכים עסקיים אפשריים לפתרון הפער שבין שוויה הבורסאי ובין ההון העצמי של החברה, וביניהם גם מכירת כל פעילות הביטוח של כלל בחלקים, ומשלא עשה כן, עליהם לשאת בפיצוי בעלי המניות בלמעלה מ-2 מיליארד שקל

 

כלל וחברי הדירקטוריון הגיבו בחריפות - באמצעות עורכי הדין אהרן מיכאלי, יהודה רוזנטל ואסף דהן ממשרד גולדפרב זליגמן - וטענו בתגובה שהגישו כי יש לסלק את הבקשה לאישור התביעה הייצוגית על הסף. לטענתם, מדובר בבקשה לאישור תביעה ייצוגית חריגה וקיצונית, שבה, בשם אינטרס כספי צר ומיידי של בעל מניות אחד ולכל היותר חלק מצומצם מבעלי המניות, מתבקש להקריב ולחסל חברת הביטוח מהגדולות בישראל, עתירת פעילות ומצליחה, או לכל הפחות לצאת במהלך הרפתקני ומסוכן מאין כמותו. הם הוסיפו כי הבקשה מהווה נסיון להתערבות חמורה ובוטה בשיקול הדעת העיסקי של החברה, שכן פוליאנוב מחזיק למעשה ב-2 מניות כלל ביטוח בלבד שנוטעדו להגשת התביעה.

 

לאחר דיון שנערך בבקשה לסילוק על הסף שהגישו כלל וחברי הדירקטוריון, ולאור הערות השופטת רות רונן מהמחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב, הודיע פולוביאנוב, כי הוא מבקש למחוק את התביעה הייצוגית ללא צו להוצאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x