$
משפט

ביהמ"ש דחה את בקשת קרן אייפקס, ואישר את מכירת גלובוס מקס לאלקו

אייפקס ביקשה צו מניעה בטענה להפרה של תנאי ההסכם שעליו חתמה אלקו ובו אישרה אלקו כי היא מוותרת על כל תביעה עתידית נגד הנאמנים של גלובוס מקס

גולן חזני 16:0630.10.17
בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את בקשת קרן אייפקס לצו מניעה נגד עסקת גלובוס מקס, ואישר את מכירת הרשת לאלקו שבשליטת דני ומייקי זלקינד. למעשה אייפקס משכה את הבקשה במהלך הדיון בהמלצת השופט. 

 

 

 

אייפקס טענה להפרה של תנאי ההסכם שעליו חתמה אלקו, ובו אישרה כי היא מוותרת על כל תביעה עתידית נגד הנאמנים של גלובוס מקס, או טענות לגבי מצגים כלשהם בעסקה. אייפקס דרשה למכור לה את החברה ב-143 מיליון שקל, או לקיים מכרז חדש.

 

אלקו הודיעה לנאמנים שיש לה טענות לגבי העסקה, לאחר ששני המפיצים הראשיים של רשת בתי הקולנוע, טיים וורנר ו-UIP, הודיעו שהם מפסיקים את הסכמי ההפצה

עם החברה, וכי היא, אלקו, שוקלת לתבוע הפחתה של המחיר בבית המשפט. תביעה כזו לא הוגשה על ידי אלקו.

 

אייפקס טענה כי עצם העובדה שאלקו שוקלת להגיש תביעה להפחתה במחיר היא סטייה מהמכרז. נאמני גלובוס מקס, עו"ד אלונה בומגרטן וגיל אורן, ורו"ח בועז ברזילי, דחו את הטענות של אלקו על הסף, אבל הסכימו "להקפיא" 29 מיליון שקל מהתמורה של 144 מיליון שקל שאמורה אלקו לשלם, לטובת זכייה של אלקו בתביעה עתידית אם תוגש. אייפקס טוענת כי הנאמנים העניקו בכך הטבה שחורגת מתנאי המכרז לאלקו.

 

נציג של הנושים אמר בדיון כי תוחלת הסיכון של 29 המיליון היא מאד נמוכה, וקטנה יותר מהסיכון של העסקה כולה.

 

במהלך הדיון הציע השופט לאייפקס לרכוש מיידית את החברה תמורת 143 מיליון שקל, הסכום המקורי שהציעה במכרז, אבל אייפקס היתה מוכנה רק בתנאי שתקבל 24 שעות לבדוק אם לא היו שינויים מהותיים בחברה במהלך החודש האחרון בו החלה אלקו כבר לפעול בחברה. גם אלקו הסכימה לוותר ולאפשר לאייפקס לרכוש בסכום זה, בתנאי שתתחייב לא לבוא בטענות עתידיות. אלקו הפקידה 15 מיליון שקל בידי הנאמנים כביטחון והיתה מקבלת אותם במצב כזה בחזרה, אבל כאמור אייפקס סירבה לרכוש בלי בדיקה, והדיון הסתיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x