$
משפט

פרסום ראשון

אייפקס הגישה בקשה לצו מניעה נגד מכירת גלובוס מקס לאלקו

בבקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים טוענת הקרן שמנהלת זהבית כהן כי העובדה שלאלקו - שחתמה על רכישת הרשת תמורת 144 מיליון שקל - טענות לגבי העסקה, היא הפרה של הסכם המכירה. אייפקס דורשת למכור לה את החברה ב-143 מיליון שקל, או לקיים מכרז חדש

גולן חזני 21:0729.10.17

קרן אייפקס לא מוותרת על גלובוס מקס והערב (א') הגישה הקרן המנוהלת על ידי זהבית כהן בקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים להוציא צו מניעה נגד מכירת החברה לאלקו. אייפקס טוענת להפרה של תנאי ההסכם שעליו חתמה אלקו, ובו אישרה כי היא מוותרת על כל תביעה עתידית נגד הנאמנים של גלובוס מקס, או טענות לגבי מצגים כלשהם בעסקה. אייפקס דורשת למכור לה את החברה ב-143 מיליון שקל, או לקיים מכרז חדש.

 

 

 

 

כפי שנחשף היום בכלכליסט, אלקו הודיעה לנאמנים שיש לה טענות לגבי העסקה, לאחר ששני המפיצים הראשיים של רשת בתי הקולנוע, טיים וורנר ו-UIP הודיעו שהם מפסיקים את הסכמי ההפצה עם החברה, וכי היא, אלקו, שוקלת לתבוע הפחתה של המחיר בבית המשפט. תביעה כזו לא הוגשה עדיין על ידי אלקו.

 

אייפקס טוענת כי עצם העובדה שאלקו שוקלת להגיש תביעה להפחתה במחיר היא סטייה מהמכרז. נאמני גלובוס מקס, עו"ד אלונה בומגרטן וגיל אורן, ורו"ח בועז ברזילי, דחו את הטענות של אלקו על הסף, אבל הסכימו "להקפיא" 29 מיליון שקל מהתמורה של 144 מיליון שקל שאמורה אלקו לשלם, לטובת זכייה של אלקו בתביעה עתידית אם תוגש. אייפקס טוענת כי הנאמנים העניקו בכך הטבה שחורגת מתנאי המכרז לאלקו.

 

 

בית קולנוע של רשת גלובוס מקס בקריון בית קולנוע של רשת גלובוס מקס בקריון צילום: אתר גלובוס מקס

 

 

ביוני נכנסה גלובוס מקס להקפאת הליכים בגין חובות של 330 מיליון שקל ובהתמחרות שנערכה באוגוסט זכתה אלקו שבשליטת האחים זלקינד לאחר שהסכימה לשלם 144 מיליון שקל, לפני אייפקס שנעצרה במחיר של 143 מיליון שקל.

 

גורמים שהשתתפו במכרז טענו כי כל המשתתפים ידעו על הסיכון שקיים לגבי המפיצים והאפשרות החוקית שלהם להפסיק את ההסכמים וגילמו זאת במחיר ההצעה. מחר אמור להיות היום האחרון להשלמת העסקה, והדיון בבית המשפט נקבע למחר, יום ב', בשעה 14.00. קבלת בקשתה של אייפקס עשויה להביא למהפך במכרז. הנאמנים מתנגדים לצו המניעה ודורשים לקיים את ההסכם כלשונו בטענה שממילא לתביעה של אלקו אם תוגש, אין סיכוי גדול.

 

הנאמן רו"ח ברזילי אמר הערב: "בימים האחרונים אלקו העלתה טענה שאיננה מקובלת כלל ועיקר על הנאמנים. הטענה גורסת שלכאורה מגיעה לאלקו הפחתה בתמורה בשל העובדה ששני מפיצי סרטים עיקריים ביטלו את ההתקשרות. הנאמנים שללו את טענת אלקו והיפנו את אלקו בין השאר להליך המשפטי לאישור המכר, שם הודיעו המפיצים כי אינם מקבלים על עצמם כל מחוייבות נוספת מעבר לקיום החוזים שנחתמו בתקופת גלובוס מקס.

 

"על פניו עולה כי הביטולים נעשו בהתאם להסכמים הישנים, ולפיכך שללנו, הנאמנים, את בקשת אלקו להפחתת התמורה. יחד עם זאת הסכימו הנאמנים להסכם דיוני אשר אינו כולל שום ויתור או הקלה. אנחנו סבורים שממילא ייקח לנו לפחות חצי שנה להכריע בכל תביעות החוב ולדון בערעורים לבית המשפט המחוזי על ההכרעות וכך אישרנו לאלקו שמכיוון ממילא קופת הנאמנות לא תתרוקן בתקופה של 4 חודשים, במהלכן תתבקש אלקו לגבש את דעתה באם אכן היא רואה מקום להגשת תביעה או שהינה מקבלת את עמדת הנאמנים כי אין כל עילה לתביעה בנסיבות העניין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x