שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תיירות

דירוג הדרכונים העולמי: מדינה זעירה מדרום מזרח אסיה דחקה את גרמניה מהמקום הראשון

על פי הדירוג השנתי של ארטון קפיטל, סינגפור מחזיקה בדרכון החזק ביותר בעולם, שמאפשר כניסה ללא ויזה ל-159 מדינות. מי בתחתית הרשימה, ולכמה מדינות יכולים להיכנס מחזיקי דרכון ישראלי ללא ויזה?

שירות כלכליסט 22:3225.10.17

דרכון של מדינת האי הטרופית סינגפור הוא כרגע הדרכון החזק ביותר בעולם, על פי הדירוג השנתי של חברת הייעוץ הגלובלי ארטון קפיטל. זו הפעם הראשונה שמדינה אסייתית מגיעה לראש הרשימה.

 

אזרחי המדינה המהווה מרכז פיננסי מרכזי של דרום-מזרח אסיה יכולים להיכנס למספר הגבוה ביותר של מדינות ללא ויזה, או לקבל בהן ויזה אוטומטית בעת הכניסה. עובדה שהופכת את הדרכון הסינגפורי לחזק ביותר על פי המדד העדכני של ארטון קפיטל, שפורסם ביום רביעי.

 

אזרחי סינגפור לא זקוקים לויזה עבור מדינות רבות אשר אזרחי ארה"ב לא יכולים להיכנס אליהן ללא ויזה, כולל סין, קובה וברזיל. ארה"ב נמצאת בקבוצה הארצות שמדורגת במקום השישי במחקר של ארטון קפיטל, לצד מלזיה, אירלנד וקנדה.

טיפסה בשקט בדירוג הדרכונים. סינגפור טיפסה בשקט בדירוג הדרכונים. סינגפור צילום: Aspire

 

"בזמן שסינגפור טיפסה לה בשקט בסולם, הדרכון האמריקאי נפל מאז שדונלד טראמפ נכנס לתפקידו", נאמר בהצהרה של ארטון קפיטל. טורקיה ביטלה לאחרונה את אישור הכניסה ללא ויזה של מחזיקי דרכון אמריקאי, כתוצאה מהרעת היחסים הדיפלומטיים בין המדינות.

 

יורד בגלל טראמפ. דרכון אמריקאי יורד בגלל טראמפ. דרכון אמריקאי צילום: בלומברג

 

גרמניה הגיעה למקום השני, כשאחריה שוודיה ודרום קוריאה במקום השלישי. יפן והממלכה המאוחדת דורגו במקום הרביעי.

 

מוקדם יותר השנה, המדד של ארטון קפיטל הראה שסינגפור וגרמניה חולקות את המקום הראשון, אך עיר המדינה נותרה לבדה במקום הראשון לאחר שפראגוואי ביטלה את דרישות הויזה מהמחזיקים בדרכון סינגפורי.

 

כבר לא במקום הראשון. דרכון גרמני כבר לא במקום הראשון. דרכון גרמני צילום: גטי אימג'ס

 

"זוהי ראיה ליחסיה הדיפלומטיים המכילים של סינגפור ולמדיניות החוץ האפקטיבית שלה", אמר פיליפ מיי, מנהל בפועל של המשרד הסינגפורי של ארטון קפיטל.

 

בעבר, הדרכונים החזקים ביותר על פי המדד היו בדרך כלל אירופאיים.

 

ובאשר לדרכון הישראלי – הוא נחשב לאחד הדרכונים החזקים בעולם. המחזיקים בדרכון ישראלי יכולים להיכנס ל-137 מדינות ללא צורך בויזה, ולקבל ויזה אוטומטית בנמל התעופה ב-103 מדינות נוספות. שילוב זה מעמיד את הדרכון הישראלי במקום ה-48 בדירוג של 199 מדינות העולם.

 

מקום טוב בדירוג. דרכון ישראלי מקום טוב בדירוג. דרכון ישראלי צילום: שאטרסטוק

 

בצידו השני של הדירוג העולמי - הדרכונים הגרועים ביותר, נמצאות המדינות מוכות המלחמה. במקום ה-199 והאחרון ניצבת אפגניסטן, שהדרכון שלה מאפשר כניסה ללא ויזה ל-22 מדינות בלבד. מקדימות אותה עיראק ופקיסטן עם 26 מדינות, וסוריה שהדרכונים שלה מאפשרים כניסה ללא ויזה ל-29 מדינות בלבד.

 

אלה 10 הדרכונים החזקים בעולם (בסוגריים – מספר המדינות אליהן יכול/ה בעל/ת הדרכון להיכנס ללא ויזה):

 

1. סינגפור (159)

2. גרמניה (158)

3. שבדיה (157)

4. דרום קוריאה (157)

5. דנמרק (156)

6. פינלנד (156)

7. איטליה (156)

8. צרפת (156)

9. ספרד (156)

10. נורבגיה (156)

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x