• תפריט
משפט

בלעדי לכלכליסט

בכיר במשרד הביטחון חשוד בעבירות מרמה ושוחד

חקירה שלישית בחשד לשחיתות במשהב"ט: מנהל מחוז באגף ההנדסה והבינוי נחקר, הושעה, והוחזר לתפקיד אחר. המנהל מכחיש את החשדות

תומר גנון וזוהר שחר לוי 06:5022.10.17

חשד לפרשת שחיתות נוספת במשרד הביטחון: מנהל מחוז צפון באגף ההנדסה והבינוי, יובל שרעבי, חשוד בביצוע עבירות מרמה ולקיחת שוחד. את החקירה נגד שרעבי מנהל הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (המלמ"ב). שרעבי הושעה למספר ימים מעבודתו לאחר שנחקר לראשונה בפרשה לפני כשלושה שבועות במשרדי המלמ"ב בתל אביב. הוא שב לאחרונה לעבודה אולם לתפקיד אחר.

 

 

החקירה הגלויה נגד שרעבי, המיוצג על ידי עו"ד עמיר קמחי, נפתחה בסוף החודש שעבר אז פשטו חוקרי המלמ"ב על ביתו הפרטי בראשל"צ. החוקרים ערכו חיפוש ותפסו מסמכים רבים, חשבוניות, 3 מחשבים ניידים וטלפונים סלולריים. לעשרות עובדיו של שרעבי נמסר עם פתיחת החקירה שהוא מושעה מעבודה לאחר שנפתחה נגדו חקירה פלילית של המלמ"ב. כאמור, לאחרונה הוא שב למשרד הביטחון. בשיחה עם מקורביו הכחיש את החשדות נגדו, וטען שנתן הסברים מפורטים לחוקרים על כל החשדות נגדו.

 

על פי אתר משרד הביטחון, אגף ההנדסה והבינוי הינו הסמכות המקצועית והזרוע המבצעת בתחום הבינוי במערכת הביטחון ובבסיסי צה"ל. הוא חולש על תקציב של מיליארדי שקלים בשנה. האגף עוסק בייזום, תכנון והוצאה אל הפועל של פרויקטים חדשים בתחום הבינוי, ובפיתוח ואחזקת מבנים ותשתיות של מערכת הביטחון בזמן שגרה ובחירום.

 

בחודשים האחרונים מתמודד משרד הביטחון עם כמה חקירות של פרשות שחיתות מביכות. הראשונה והגדולה שבהן היא פרשת הצוללות שבה מעורב עד המדינה ונציג טיסנקרופ הגרמנית מיקי גנור ובמסגרתה נעצרו, נחקרו והעידו עשרות מעורבים, חלקם ממשרד הביטחון, ובעלי תפקידים בצבא לשעבר. החשד המרכזי בפרשה זו היא כי גנור העביר כספי שוחד למקבלי ההחלטות במערכת הביטחון כדי לקדם אינטרסים עסקיים של יצרנית כלי השייט הגרמנית.

 

פרשה נוספת שנחשפה רק בשבוע שעבר, ושעליה הוטל צו איסור פרסום, נחקרת על ידי להב 433 באופן סמוי במשך שנה וחצי. החשד המרכזי בפרשה זו היא כי עובדי חברה אזרחית המספקת שירותי תשתית לצה"ל דיווחו במשך שנים וקיבלו כספים על עבודות שלמעשה לא בוצעו וכך הוציאו במרמה סכומי עתק לאורך שנים מהצבא. על פי החשד, קציני הצבא שמתוקף תפקידם נדרשו לפקח אחר המכרזים וקבלת השירות בבסיסים השונים, היו שותפים להוצאת כספים מהצבא בשיטה הזו תמורת שוחד. במסגרת חקירה זו נעצרו תחילה 12 מעורבים ומעצרם של חמישה מהם הוארך. בהמשך נעצרו שני חשודים נוספים - סא"ל בחיל האוויר ונגד בחיל ומעצרם הוארך גם כן.

 

את תגובת סנגורו של יובל שרעבי לא היה ניתן להשיג. ממשרד הביטחון נמסר: הנושא נמצא בבדיקה של הגורמים המוסמכים לכך במשרד הביטחון לכן מטבע הדברים לא נוכל להתייחס לגופן של הטענות.

 

 

(ארכיון) (ארכיון)

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x